Kedimin En İyi Kilo Alması İçin Ne Yapabilirim

merhaba sayın arkadaşlar smokin cinsi bir kediye sahibim 4 aylık dişi ama biraz zayıf iştahı yerinde tabiki her zaman mama kabındaki mamaları bitirmiyor ama bugün petshopa uğradım kilo alımı için bana bunu önerdi royal canin mother and baby cat conserve şeklinde
hemen eve geldim açtım kuru mamasına karıştırarak verdim baya baya iştahlı iştahlı yedi sizce bu kilo aldırırmı birde son sorum olarak mama kabına günde yada kaç saatte bir mama koymalıyım kilo alması için

12 CEVAP

Simbavenala

Şimdi 4 aylık yani yavru bizde 2 kedi var sabah mama kaplarını (2 tane) dolduruyoruz ertesi güne kadat bitiyo ertesi gün sabah tekrar dolduruyoruz yavru kediler ne kadar enerji harcar bilemediğimiz için mamalarını öğün şeklinde değil açık büfe gibi yani ne kadar isterse yiyebileceği şekilde vermek daha doğru yani bizim veterinerimiz öyle tavsiye etti verdiği konserve yaş mama sanırım haftada 1 den fazla vermek pek iyi olmaz hem dişler hemde ishal olmaması için açtığın saman kaldıysa içinde 2 gün dolapta durabilir 2 günden fazla kalıyosa onu da vermemek lazım yani hafta da 1 olacak şekilde vermen daha iyi biz yavruyken 2 güne bölüp öyle veriyorduk hepsini bitiremiyor diye bizim kedilerin kiloları şuan çok ideal

Simbavenala

Aman kilo alsın diye bol bol konserve vermeyin zararlı oluyo çünkü

Simbavenala

Sanki kedilerin 4 aylık gibi konuşmuşum benimkiler neredeyse 1 yaşında şuan 😁

bu arada bu royal canin mother and baby cat conserve kuru mamasına her gün her saat mi katmalıyım

teşekkürler cevabınız için

Zxhrlast0x

ND kitten mamasına geçebilirsiniz kilo aldırır

Zxhrlast0x

ND kitten mamasına geçebilirsiniz kilo aldırır

blue_hpood

şu an yavru, sürekli mama bulunsun kabında. ayrıca yaş mamadan daha sağlıklı önerim var; tavuk, kuzu balık, ciğer haşlayıp bi miktar suyuyla verirseniz hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı olur:)

Okan3439

Proplanın konserve mamalarından veriyorum protein yağ oranı diğerlerinden fazla onu önerebilirim tahılsız mamalar kilo alımı konusunda daha başarılı enazından bizde o şekil oldu şuan 8 aylık 7.5kg

Balimlilac

Uzuunnn bir gastro tedavisinden sonra sanabelle kitten tahılsız mama ayrıca acana yaş mama veriyorum. Schesir yaş mama almıştım pek severek yemedi , sanırım pate olan mamaları daha çok sevdi. Bir hafta içinde küçük kutu yaş mamayı ikiye bölerek veriyorum. Her gün yaş mama vermeyin isterseniz. Yavru olduğu için de serbest beslenme yapın ölçekli öğünlü beslemeyin.

Siyamask

Royal canin in sterilised serisi harici mamaları kilo yapar. Bu benim deneyimim ve görüşüm.

Cennet29

Yaş mama basmak güzel bir fikir değil. Haftada 1 veya 2 defa verilmesi en iyisi. Çünkü ıslak gıdalar zamanla diş çürümesi yapıyor ve ishalde yapabiliyor. Bu mother and baby güzel bir mama yarısını verip kalanı ağzını kapatıp dolaba koyup saklayın. Kalan yarısını da diğer gün dolaptan cıkarıp oda sıcaklığında bekletin ılıklaşsın soğuk vermeyin hasta olur ılıyınca verebilirisniz. Haftada 1 bu şekilde yeterli.