Çok Soru Soruyorum Kusura Bakmayın :)

arkadaşlar 4 aylık dişi smokin kedime mama kabını günde heralde 3 kez tazeliyorum az kaldıkça yani kabını bitirdiğini hiç görmüyorum şimdi mama kabına biraz bol koysam 2 gün kalsa bile birşey olurmu yani merak ettiğim olay kuru mamayı kabından çıkarıp kaba koyduktan sonra hemen tüketilmelimi yani 1 günde 2 günde kalsa birşey olur mu kedi yer mi yani onu merak ettim hiç denemedim gündelik tazelediğim için bu şekildede mama dayanmıyor :)

13 CEVAP

yani şöyle söyleyeyim mama kabındaki kuru mama azaldıkça gün içerisinde 3 yada 4 kere tazeliyorum tam bitmeden bu yanlış mı ? kabına biraz bol koysam 2 gün ferlan kalsa kedi yer mi yani tazeliğini kaybetmez değil mi ?

Kardelenh

Merhabalar hiç bir sorum olmaz evet kediler taze mama yemeyi daha çok sever ama söylediğinize göre de inanılmaz fazla yiyor yemesi gerekenden. Benim kedim 2 günde ancak bir mama kabı yiyor. Yani koyabilirsiniz bir problem olmaz.

Cennet29

Benim kedim 1 günden fazla durunca yemek istemiyor. Ben sabah akşam tazeliyorum hem gece hem gündüz yiyor. Sizde taze koysanız daha iyi cünkü mama bayatlayabilir

Cennet29

Her kedinin ihtiyac duydugu mama oranı farklıdır yavru kediler gelişim döneminde olduğu için bol yemelerinde bi sakınca yok kilo problemleri olmuyor cünkü. İlerde yetişkin kedi olunca daha düzenli bir beslemeye geçersiniz

selinay41

Ben bittikçe tazeliyorum her 2 şekilde de yapılabilir

selinay41

Ben bittikçe tazeliyorum her 2 şekilde de yapılabilir

Zxhrlast0x

Bir kerelik eğer veteriner tavsiyesi ve ya kendiniz bir ölçü ile besliyorsanız gündelik miktarını koyun bittikçe tazeleyin ve ya porsiyon şeklinde çünkü 2 gün kalırsa bayatlayabilir ve kediler taze mama yemeyi severler ancak 24 saat kalırsa bayatlayacağını düşünmüyorum

blue_hpood

kediniz fazla yemiyor, benimki 6 aylığa kadar sürekli dolu kaptan beslendi ama ben ağzına kadar doldurmanızı önermem, kokusu kaçınca kediyi çekmiyor maalesef. zaten sadece 3-4 kez yeniliyormuşsunuz.

Emirckr

Benimki 1 gün sonra yemiyor,o yüzden her seferinde azar azar yiyeceği kadar koyuyorum

Fistikliokum

kedinizi 2 gun yalniz birakmayacaksaniz eger , hergun belli miktarda koyun işte mamasini, niye 2 günlük dolduracaksiniz ki kabı, gunluk miktari belirleyin , zaten az cok biliyorsunuzdur ne kadar tükettiğini, bir ölçü belirleyin,bardak fincan falan ona gore verirsiniz hergun, gun icinde 3 veya 4 kere veriyom derken simdi 2 gunde bir mi tazelenecek mama,

hepinize cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)

lilypoaca

Ben sabah işe giderken koyuyorum akşam eve döndüğümde koyuyorum tabi yaşına ve cinsine göre ölçülü yapıyorum bunu. Akşam bazen mamasını bitirmemiş oluyor taze mama eklediğimde deli gibi koşup geliyor taze mama kokusuna hayır diyemedikleri için böyle bir yöntem daha iyi olur

gece18

Ben ölçülü iki kez tazeliyorum mamasını. Ağzına kadar doldurmanızı önermem. İleride kilo sorunları meydana gelebilir çok yiyorsa önünü alamazsınız vet masraflarından dolayı. 2 kez tazelemek idealdir.