Arkadaşlar Erkek Kedi İçin En Uygun Kısırlaştırma Yaşı Nedir?

tuseaksoy

Darwin isminde bir kedim var. 7 aylık civarı. Evde bir de dişi kısır kedim var. Veterinerlere sorduğumda bazıları 1.5 yaşında bazıları da 1 yaşında kısırlaştırmam gerektiğini söylediler. Erkek kedi için kısırlaştırma yaşı nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

1 CEVAP

emreovec

Şu anda kısırlaştırabilirsiniz. Yaşını ya da daha ötesini beklemeye gerek yok. En iyisi koku bırakmayı öğrenmeden yapmak. Diğer türlü öğrendiği için kısır bile olsa yapabiliyorlar. Benim kedim 5 aylık. İki ay sonra kısırlaştıracağım. Bazı sitelerde hatta 2.5 yaş diyor. Resmen eziyet. İki taraflı olarak.