Sürekli Kendi Sattığı Mamayı Sattırmaya Çalışan Veterinerler

mytokio

Arkadaşlar erkek 1,5 yaşındaki kedime royal canin kısırlaştırılmış mama yediriyorum gittiğim vet hekimi royal canini duyunca verme tuz oranı yüksek sağlıksız vs demeye ve elindeki proplan mamayı satmaya çalıştı. Onceki vet hekim ise royal caninin iyi bi marka olduğunu söyledi bilmiyorum ben artık kime güvenecdğimi şaşırdım kedimd sağlıklı mama vermek istiyorum. Royal canin kısırlaştırılmış mama iyi değil midir?

8 CEVAP

Siyamask

Royal Canin ve Proplan segment olarak aynılar bana göre.. RC ilk kedime yaradı. Severek kullanıyordum. Diğer kedime de aksine yaramadı. Sürekli kusturdu. Siz memnunsanız bence devam edin. Aman aman bir fark olmayacaktır diye düşünüyorum.

blue_hpood

kimseye güvenmeyin, boşuna saydırmıyorum veterinerlere, işini dürüst yapan doğru düzgün hekim yok; hepsinin tek derdi para. gidip araştırmanızı yapın ve içinize sinen mamayla devam edin, ikisini de dinlemenizi tavsiye etmem. herkes bir şey sallıyor, yeterki satsın. açıp içerikleri inceleyip oranları kıyaslayıp içinize sineni alın. diğer tüm konularda da asla hekimlere güvenmeyin, mutlaka üç beş hekimin önerisini alın, kendiniz de mutlaka araştırın. ben şunu gözlemledim, şimdiye kadar çok veteriner hekim gezdim dolaştım, gelen insanların bilgisizliğinden faydalanıyorlar, ellerindekini satmaya çalışıyorlar. ben n&d kullanıyorum bana advance öneriyor:) yaş mama verme konusunda birisiyle kavga ettim, haftada birden fazla vermeyin asla kedinizde sorun oluşuyor diyor, kaynak gösterin diyorum, hekimliğim yeterli diyor. instagram üzerinden üstelik.. bir sürü insan da ayy canım, kalp kalp, ne güzel bilgiler, ay kalp, iyi ki varsınız vs.. salak olmamak lazım, biraz uyanıklık.

Superisi814

Proplan dünyada geri toplanmaya başlandı bir ara, araştırın.Royal Canin ise daha köklü bir firma.
Bununla beraber RC benim kedime hiç yaramayan da bir marka..
Her mama her kediye uymayabiliyor yani.
Ancak tuz oranıni bilmiyorum.

Balimlilac

royal canın kullandıktan sonra kaliteli içeriğe sahip başka bir mamaya geçerseniz kedinizdeki değişimleri zaten net bir şekilde görüyorsunuz. Tüy dökümü tüy sağlığı vb...

Sezgek

Vetlerin proplan aşkı çok değişik gerçekten bence de rc ve proplan aynı segment mama ve daha önce uzun süre proplan kullandım ama farketmemişim k kadar çok şey varmış ki mesela aşırı tüy döküyormuş kızım ben normal sanıyordum sonra anladım bir de çok ölçülü vermeniz gerekiyor çok kilo aldırıyor kısır maması dahil onun dışında çok ciddi bir ya etkisini görmedim ama proplanın mamaları bir ara toplatılmıştı o yüzden güven sarstı bende

Zxhrlast0x

Kedinize rc yarıyorsa ondan devam edin bence içeriğinden çok kedinize yarayıp yaramadığına sevip sevmediğine bakın ND Acana gibi üst markalar bile kedilerde ishal yapabiliyor bunca zaman Rc kullanıp memnun kaldıysanız devam edin hiçbir vetenire kanmayın onlar kendi işinin peşindeler..

Coconutbey

Bence de veterinerlere bu konuda güvenmeyin çünkü birinin iyi dediğine diğeri çok kötü diyebiliyor. Kediye dokunmayan, sevdiği ve içeriği güzel bir mama alın bence de. Sizin araştırmanız daha iyi olur. Ama benim fikrimi sorarsanız proplan kullanmayın kilo aldırıyor çok bağımlılık yapıyor bizim kedilerimize bu şekilde yaptı

Lorelei94

Inanin ki veterinerler insanin sabrini zorluyorlar. Siz royalden devam edin bence