6 Aylık Oğlumun Yanına 2 Aylık Kedi Sahiplendim Ev Sahibi Oğlum 2 Gündür Gözünü Kırpmıyor;)

fbostancii

Sakin uysal oğlum eve yeni kedi gelince canavara dönüştü. Yeni kedi çok zayıf hasta bakıma ihtiyacı var yanımda uyumak istiyor. Oğlum Bobo izin vermiyor. Şu an işteyim ve ikisi ayrı odada. Alışma sürecini nasıl kısaltabilirim. Oğlumun stresini azaltmak için sprey falan kullanmalı mıyım? Kıskançlığından bebeğin yatağında oturuyor peşini bırakmıyor onun kokusunun sindiği yerde yatmıyor fotoğraf durumu anlatıyor;)

17 CEVAP

SimbaMia

Ben de kedim 3aylıkken yanına kedi sahiplenmiştim. Yeni ked 2aylık ve güçsüzdü. Ona ilk görüşte öyle sinirlendi ki anlatamam. Beni bile korkuttu.Tısladı kıhladı... O Yeni gelen kedinin yatağında oturdu, onun eşyalarını sahiplendi ve onun kumuna tuvaletini yaptı. Yeni kedicik bunlara hiç aldırmadı. 1hafta sonunda arkadaş oldular. Yeni kedi onu yalayıp dostluk kurdu kendini kabul ettirdi. Hep gözetim altında tuttum. İlk 3gün yalnız kalmadılar. Yeni geleni kendi yatak odamda uyuttum. Şimdi çok iyi dostlar! Aynı tuvaleti kullanıyorlar, sırayla yemek yerler... Evin eski kedisi yemek önceliğini yeni gelene vermiş durumdadır. O yemek yerken onu seyreder hiç rahatsız etmez. Bu davranışı ilk haftadan itibaren başladı.

KedimVar

Yalayıp yalayıp ısırması bir oyun aslında. Ama ısırmanın şiddetini ayarlayamayabilir, bu yüzden de yavruyu olması gerekenden daha güçlü ısırmıştır. Bu da doğal olarak yavrunun canını yakar. Isırmaya başladığında bir oyuncakla dikkatini dağıtın. Bu konuda en çok işe yarayan oyuncaklar kedi oltaları. Isırmaya başladığında kedi oltasını sallarsanız hem dikkati dağılır hem de beraber oynayarak daha çok alışırlar birbirilerine.

SimbaMia

Yinne de güç gösterisi yapardı uyurken onun üzerine 4ayak zıplayıp korkuturdu... zamanla bu da geçti

mervecanan

ilk baslarda bu tepkileri vermesi çok normal zamanla illa ki uyum saglayacaktır

fbostancii

bu gece ev sahibi kedimi yavru kedinin yatağında yakaladım boynunu yalıyordu panik yaptım ısırcak diye ayırdım.. Sanırım bu iyi bi davranış;) Acaba sadece ben olduğumda mı saldırıyor bilmiyorum..

NehirC

Yalanması iyi bir şey alıştığı anlamına gelir. :)

SimbaMia

Yalayıp yalayıp sonra ısırabilir bu da bir oyun çeşidi.. Küçükken ısırma şiddetlerini ayarlayamıyorlar oyun derken acıtabiliyor. Tırnaklar hep kısa olsun tedbir olarak. Gözlemlersiniz. Kavga çıkarsa araya karton koyarak kedileri ayrın, elinizle değil de... Karton onların dikkatini dağıtıp ilişkiyi kesiyor 40x40cm mesela

Elfffff

Bizimliler 1,5 ayda anlaştılar yeni gelen kedinin bebek olması çok büyük avantaj

dollfacepersian

Okumanızin yararı olacaktır diye düşünüyorum https://kedilibirhayat.com/2017/05/20/2-kedi-nasil-tanistirilir/

mervecanan

ilk baslarda bu tepkileri vermesi çok normal zamanla illa ki uyum saglayacaktır

fbostancii

hadi inşallah alışsınlar artık yaa çok zor süreç..

fbostancii

aslında bana da ısırıyor gibi geliyor hatta yavru sırtına dokundurtmadı dün karma aşı oldu ondandır dedim ama ısırdı mı acaba diye de şüphelendim

fbostancii

SimbaMia nın dediği gibi yalayıp yalayıp ısırıyor:( yavru kedimin sanırım bazı bölgeleri acıyor bu yüzden dokundurtmuyor bu yüzden:(

NehirC

Yalaması*

fbostancii

aslında bana da ısırıyor gibi geliyor hatta yavru sırtına dokundurtmadı dün karma aşı oldu ondandır dedim ama ısırdı mı acaba diye de şüphelendim