Kedime İnek Sütü İçiriyorum. Herhangi Bir Zararı Varmı?

Aysenuraalt

kedime inek sütü beriyorum. Yaklaşık üç aylık falan. Kedi sütü vermemde bir sorun var mı acaba ?

7 CEVAP

Friolero

Ben bebelac alıyodum marketten. Süt tozu içmezdi kerata.

Mirmirsu

Malesef zararli . Kediler sütü sindiremiyorlar. Yavru kedi mamasi verebilirsiniz . Illa sut verecekseniz de en azinda su ile seyreltmelisiniz.

yasement

Genellikle laktoz sindirimlerinde problem yaratiyor. Laktozsuz inek sutu, keci sutu, petshoptan kedi sut tozu almak veya normal sutu sulandirarak vermek daha iyi olur. Bazi kediler normal sutu de sindirebiliyorlar toleransina bagli.

YasaYasa

Kediler sütü sindiremezler ve ona zarar verir

pisicikpisicik

süt gaz yapar ve isali tetikler,iyi bir kurumamayı hafif ıslatarak verin

goknur

Sindiremedikleri gibi cokda severler :) ben arada kacamak yapip veriyordum bazen laktozsuz bazen su ile karistirip taki kocaman kocaman parazitleri kusmugunda gorene kadar bulungum yerde 2 veteriner var merkezinde biri devamli gittigim veteriner digerininde ilaclarini felan begeniyorum marka olarak ikiside gittim o gun cunku ilaclarini aldigim veteriner sut vermemem gerektigini parazit olusumunu destekledigini soylemisti inanmadim inanamadim sonra kendi veterinerime gittim ben sut veriyorum kedime bu sekilde dedim sakin verme parazit olusumunu destekliyor dedi o gunden beri korkuya veremiyorum. Cunku biz parazitle cok savastik. Odum kopuyor tekrardan bisey olucak diye

goknur

Bebelac guzel fikirmis vitamin mineral ne ararsan var icinde. Benim kedim sebze yumurta yogurt yemiyor. Cok hevesle bal kabagi aldim hemde 2 kilo onuda yemedi oturup kendim yedim :D sadece kuru mama yas mama ve balik tavuk yiyor. Acaba bebelac i bende denesem yermi :)) benim kedim cok zilli :D