Kedim Yabancı Bi Cisim Yuttu

Popinyo

Merhaba kedim konfeti parçası yuttu yaklaşık 2.5 3 cm civarı ince bi parçaydı
Kendi kendine dışarı çıkarabilir mi dışkısıyla veya kusarak ya da dışkısıyla atması için neler yapmalıyız yardımcı olabiliriz misiniz lütfen

6 CEVAP

Popinyo

Daha önce de bant yutmuştu bisey olmadi ama korkuyorum yine de :,(

Anonymus985465

Bağırsak tıkanıklığına sebep olabilir. Dışkı bağırsakta bekledikçe sertleşebilir. Dolan bağırsak idrar torbasına baskı yapıp idrar çıkışını engelleyebilir.
Bu durumda kusar, mamasını yemez, kaka ve idrar yapamaz.
Duphalac varsa 4 kg kedi için 3,5 cc yoksa bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bol su içmesi faydalı olabilir.
Kedinizi çok iyi gözlem altında tutmalısınız. Röntgende sadece parlak ve metal cisimlerin göründüğü söylenmişti. En doğrusu veterinerinizle irtibata geçmeniz
Kedim kuş avlamış, ancak kuşun kafasını da yutmuş. 6 ay içinde iki kere yaşadık. Olağanüstü kritik bir süreçti. Çok şükür atlattık.

Lorelei94

Belki kusarak çıkartır. Sindirim için malt kullanıyor musunuz?

Popinyo

Evet kullanıyoruz

Bszcn

Dışkıyı kontrol edin bir iki gün eğer kusma ya da dışkıyla atma olmaz ise veterinere danışın bizim de başımıza gelmişti veterinerimiz bir iki gün özellikle dışkıyı kontrol etmemizi söylemişti

Bszcn

Dışkıyı kontrol edin bir iki gün eğer kusma ya da dışkıyla atma olmaz ise veterinere danışın bizim de başımıza gelmişti veterinerimiz bir iki gün özellikle dışkıyı kontrol etmemizi söylemişti