Simba Kedimin Yarın Kısırlaştırma Ameliyatı Var. Çok Heyecanlıyım, Ameliyat Sonrası..

SimbaMia

Evde bakımıyla ilgili mümkünse tecrübelerinizi paylaşabileceklerinizi merakla bekliyorum.

14 CEVAP

deniz_berkan

ameliyat öncesi kan ve corona testi yapılması benim ilk sıradaki önerim size.
evde bakımnda diişi ise dikiş yerlerine bepanten sürülmesi aksamları iyileşmeyi hızlandırıyor .
bol bol yanında olmaya calısın ateşi çıkabilir ilk 3 gün ishal kusma normal. ama 4.günden itibaren herseyi normale dönmesi gerek normal şartlarda. iştahı yerine gelmesi lazım bagısıklık için bu şart.

goknur

Erkek mi disimi bilemedim ama veterinere her iki bolmenin alinmasini isteyin. Yoksa kizginliga yine giriyorlar. Birdaha asla kizginliga girmesin diye belirtin.

SimbaMia

Ameliyatı bu sabah oldu; 2bölmeden haberim yoktu. Umarım öyle tapmıştır. Veteriner hekimimiz Busem Hanım çok güzel bir ameliyat yapmış, tertemiz dikişleri. Yemeğini de yedi. Yalnız uyurken altına kaçırmış. Diğer kedim de ilk defa başka yere tuvaletini yaptı. Ameliyat sonrası narkoz kokusu yüzünden arkadaşını tanımadı ve hırlıyor. İkisini ayrı odalara aldım. Şu 10günü bi atlatsak...

goknur

:))) ben dun gece onu yatakta ezmiyim diye iki buklum uyudum kolum tutuldu bir ara :D

kedilimadam

@goknur ben her gece iki kedimi rahatsız etmemek için nasıl yatacağımı şaşırıyorum:)))

SimbaMia

Veteriner hekimimiz Busem hanım Caka Veteriner Maslak 02122860398 kedim bugün oyunlar oynadı yaş mama verdim, suyunu da içti. Tertemiz dikişleri de. Diğer kedimin operasyonunu da ondan başkasına yaptırmam. Daha önce de tedaviler yapmıştı. Biz ondan vazgeçmeyiz.

SelinTuksal

http://www.naturalisadramys.com/index.php?route=product/product&path=60_66&product_id=110

ben olsam bunu verirdim. ki zaten yakın zamanda ben de alacağım.

SimbaMia

Teşekkür ederim, ishal olup kusabileceğini tahmin etmemiştim. Daha tedbirli olayım

nyancat

Kendine gelme durumu kediden kediye değişebilir benim kedim 8-9 gün sonra ayaklanmaya başladı hep yalnız kalıp yatmak istiyordu iyileşme süreci normaldi ama psikolojik olarak etkileniyorlar yaraya çok dikkat edin boyunluk takmayacaksa 4-5 gün yoğun gözetim altında tutun yüksek yerlere atlamasını engelleyin

nyancat

Birde benim kedim kusma ishal gibi durumlar yaşamadı ama genel olarak anesteziyi kusarak atıyorlarmış altınada yapmadı normal bir şekilde tuvaletine gidebildi

goknur

Cok buyuk gecmis olsun

SimbaMia Hangi Veterinerde Yaptırdınız Bende İyi Bİr Veteriner arıyorum numarasını alabilir miyim

SimbaMia

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Biraz olsun içim rahatladı.

SimbaMia

Normalde yabani olan kendini sevdirmeyen kedim dün gece yanıbaşımda yatağımda uyudu. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.