Kedi Kısırlaştırma Acil

buketguven

Arkadaşlar merhabalar, benim oğlum 6 aylık kızgınlığa girmeden kısırlaştırma düşüncem vardı. İki hafta önce kuduz aşımızı olduk. Sonra tahlil yapıldı kısırlaştırma için bağışıklığı düşük denildi sanırım aşıdan kaynaklı bağışıklık güçlendirici yaptılar. Birde röntgen çektiler akciğerleri biraz doluymuş.

Bir hafta sonra bugün yine gün verdiler kısırlaştırma için akciğerleri yine doluymuş ses geliyormuş hırıltılı var dediler. Bağışıklığı yükselmiş ama. Küçükken lösemi aşısı yaptıracağım zaman pozitif çıkmıştı ama bir sıkıntı yok demişlerdi kedilerin geneli pozitifmiş

Çocuğumun iyileşmesi için ne yapmam gerekiyor 🥺

23 CEVAP

KimJeongguk

Akciğer doluluğu neden olur bir fikrin yok gerçekten ama kedim corona pozitif çıktı demişsiniz Pozitif korona bağışıklık düştüğünde Fip hastalığına dönüşüyor gerçekten bağışıklığına çok çok dikkat etmelisiniz en kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım.

buketguven

Evet kesinlikle hastayken böyle bir risk alamam zaten bizim veterinerimizde almaz, almadıda. röntgenini gördüm öyle korkulacak kadar ciddi bir şey değilmiş ama evladım oldukları için strese girdim ne yapabilirim iyileştirmek için başlığı açtım tecrübe eden var mı diye.

blue_hpood

cevapları çok okumadım ama şu yanlışa çok düşülmüş fark ettim ki, kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak doğru değilmiş. yanlış, fırsatınız varsa 3-4 aylıkken kısırlaştırılması gerekir, en sağlıklısı. yabancı kaynaklardan mutlaka araştırın. burada yazılanlara pek kulak asmayın, mutlaka siz de araştırın. sizin durumunuz biraz farklı tabii, bağışıklık durumunu göz önünde bulundurmanız gerekli. biraz dişinizi sıkarak, durumu düzeldiğinde yaptırmanızı öneririm. anestezi kaldırmayabilir.

Ozlemcakil

Benim kizinim da cigerleri odemli ve kristal olmustu , istanbuldayiz biz ,1 hafta antibiyotik tedavisi oksuruk surubu mahfolduk ama gecmedi 1 aya yakin ilac ve suruncemede kalinca , kozyataginda feridun beye goturdum haftada 1 igne yapti ilac verdi sadece 2 haftada 2 igne kizim iyilesti ne ignesiydi bilmiyorum ama findigim iyi su aralar ciftlestirmeye calisiyorum:)

Ozlemcakil

Bu arada kum sadece ever clean ve kokusuz seriyi kullniyoruz ayrica kabin agzi acik kapagi cikarttim ben zavallilar kapali kedi tulaveti onlarin cigerlerini hice saymak bence zaten delikli kocaman paspas var hayvanciklar o pis kumlari daracik yerlerde solumamali bence

Zxhrlast0x

Biraz erken gibi geldi. Benim kedim 3 aylık ama kuzenimin kedisi 11 aylık ve o kısırlaştırmaya gittiğinde küçük 1 yaşı olsun öyle dediler.. iyileşmesi için vitamin takviyesi uygulayabilirsiniz.

Zxhrlast0x

Biraz erken gibi geldi. Benim kedim 3 aylık ama kuzenimin kedisi 11 aylık ve o kısırlaştırmaya gittiğinde küçük 1 yaşı olsun öyle dediler.. iyileşmesi için vitamin takviyesi uygulayabilirsiniz.

buketguven

Teşekkür ederim arkadaşlar vitamin takviyesi kullanıyorum biraz daha iyiymiş ciğerleri buna çok sevindim :) demekki genetik değildi geçecek bir şey