Yavru Kedi Tuvaletini Rastgele Yapıyor

KedicikUzum

Sokakta annesinin terkettiği 1-1.5 aylık bir kedim var ancak tek sıkıntısı tuvalet eğitimini veremiyorum onun tirmanabildigi bir kaba toprak döktüm ancak rastegele ıssız yerlere köşelere yapıyor hep napacagim? Arada cisi için poposunu ıslak pamukla ovuyorum bazen yapıyor ama çok tirmaliyor pek hoşuna gitmiyor. Nasıl vereceğim tuvalet eğitimini

5 CEVAP

huqi

Toprak yerine kum koyarsanız daha iyi olur ve rahat edeceği bir kap a koyun lütfen. Bunun dışında sokaktan tedavi için aldığım 1,5 aylık kedi vardı ara ara eve işiyordu ama zamanla sadece tuvaletine gitmeye başladı.

Lorelei94

Yavru kedilere normalde annesi verir tuvalet egitimini ama annesi olmadigi icin henuz bilmiyor öğrenir zamanla ama ogrenene kadar siz büyük travmatik tepkiler vermemeye calisin kizmayin bagirmayin ki bu surec daha saglikli ilerlesin =)

Emirckr

Aynı şey çok önceleri başımıza gelmişti,
Bilmiyorum bizimki mi hızlı kavramıştı yoksa hepsi mi böyledir ama yine de denenebilecek bir yol,
Aynı şekilde tuvaletini rastgele yapıyordu,kumuna götürdük bizzat patileriyle kumu kazdırdık anında kavrayıp bir daha sürekli kuma yapmıştı,
Eğer kapatmazsa aynı şekilde sizin elinizdeyken patileriyle kapattırmaya çalışın ama zaten tuvaletini kapatma huyu kedilerde içgüdüsel bir davranış,
Kum kazanımını elde ettikten sonra gerisi kolay :)

KedicikUzum

Teşekkürler 😽

KedicikUzum

Teşekkürler hepinize kedim kum aldığımızdan beri tuvaletini kumuna yapıyor :)