Kısırlaştırılan Kedim Yine Kızgınlikta

Aebrup

Evet kesin olarak kızgınlikta ve veteriner 2 sebebi olduğunu söylüyor bi tanesi böbrek üstü bezleri diğeri ise icinde parca kalması internette okuduğuma göre böbrek üstü bezlerinden dolayı olan kisa suruyomus suan 6.gunumuz disardaki kediler de kızgınlikta olduğu için tabi hayvan hepten delirdi apartmanın onu kedi dolu surekli agliyorlar tabiki Hürremde agliyo cok üzülüyoruz başına boyle bir şey gelen var mi

12 CEVAP

dollfacepersian

Ben yaşadım. Öncelikle veterinerinize kedinizi ultrason muayenesinden geçirip parça kalıp kalmadığına baktırmanızı tavsiye ederim. Parça yok ise böbrek üstü bezlerinden kaynaklıdır.Bu durum zamanla azalarak tamamen bitiyor bildiğim kadarıyla.

Aebrup

Parca kaldıysa ve ciftlesirse hamile kalma durumu olabilir mi peki

pisicikpisicik

eğer yumurtalığın birini almadıysa,kızgınlık olur,ultrasonda baktırıp anlayabilirsiniz ancak

YasaYasa

Olmaz sanmam :))

goknur

Veterinize en basta hem rahim hemde yumurtaliklar alinsin demesseniz sadece birini aliyor ve kediniz kizginliga devam ediyor malesef. Ameliyat oncesi bunu belirtirseniz birdaha boyle bisey olmuyor.

goknur

Veterinize en basta hem rahim hemde yumurtaliklar alinsin demesseniz sadece birini aliyor ve kediniz kizginliga devam ediyor malesef. Ameliyat oncesi bunu belirtirseniz birdaha boyle bisey olmuyor.

Aebrup

Belirttim bana imkansız bir daha kızgınlığa girmesi diye diretti her şeyi aldik dedi ama oldu boyle bir şey inanın çok kızgın ve üzgünüm

00ozlm00

Zaten bu hemen geçen bir şey değil yani kısırlaştırdıktan sonra 1 ay daha çekmeniz lazım çok çabuk düzelmiyor maalesef

Operasyondan önce veterinerinizin zaten sizi bilgilendirmesi gerekir bu süreç hakkında. Daha önce kızgınlık yaşamış bir kedinin kısırlaştırıldıktan sonra bir süre için kızgınlık belirtileri göstermesi kadar doğal birşey yok. Onun dışında içinde parça kalması yumurtalıkların birinin alınıp diğerinin kalması falan pek mümkün değil endişe etmeyin

muffincatt

ne zaman kısırlaştırdınız? ilk kısırlaştırıldığı dönem bir süre hormonları tam oturmadığı için kızgınlığa girmiş gibi davranabiliyorlar diye biliyorum

Aebrup

Zaten ameliyat olalı 4 ay olmuştu yazdığım da kusura bakmayın geç cevap veriyorum ama ameliyat yaptırmadık bir daha eskiye göre çok hafif atlatıyor

gulsahecem

şuan aynı durumdan muzradibiz ve cok korkuyoruz güncel durum hakkında bilgi verebilme şansınız var mı kızgınlığı ne durumda süreç nasıl oldu kisirlastirali 8 gun oldu ve kedimiz 4. Gun kizginliga girdi tekrar. 4 gundur de kizginlikta. hekimler hormonlardan kaynakli oldugunu ve yavas yavas gececegini söylüyorlar ama cok korkuyoruz yine de. Lütfen su an siz ne durumdasiniz yazabilir misiniz rica etsem