Kedimin Cinsi

sy

Kedimin cinsi ne sizce?

26 CEVAP

Sezgek

Zaten sokaktaki kedilerin hepsine tekir denmesinin nedeni kürkleri :) benim dediğim şeyden bahsediyorsunuz zaten hepsi melez yada kırma yani safkan tekir diye bir şey zaten yok :) sokaktan aldığınız kediye genetik analiz yapsanız Bengal de bulursunuz british de Scottish de Norveç orman siyam y da İran hepsini bulma ihtimaliniz var zaten :) dolayısıyla benim dediğim şeye gelmişsiniz en azından ben anlatabişmişim derdimi :)

TATA4242

Yuvarlak ya da oval yüz hattına sahip değil ve üçgenimsi bir yüz şekli mevcut.Bu durum ise net olarak saf british ve scottish olmadığını gösteriyor.Yanak kısımlarındaki çukuru görebilirsiniz ve bu çukurda bunun ispatı.Bunun yanında patileri normal bir kedinin patisinin boyutundan az biraz büyük duruyor ve yüz kısmındaki güler yüz ifadesi yanında bıyık kısmındaki yükseklik ve çenedeki çıkıklığı baz alırsak(gıdık)Kediniz kırma ve yüksek ihtimalle russian blue-tekir-scottish-british genleri taşıyor.Hekimlere pek bakmayın derim,onlar çoğu şeyden anlamıyorlar.Bir dernek ya da daha önce yarışmaya katılan birisi tanıyorsanız ona başvurabilirsiniz.Russian blue geni taşıyor dememin sebebi ise british kediler zamanında çokça russian bluelar ile ciftlestirildi.Bazilari hariç işte bu bazıları safkanları oluşturuyor.Bizim burada british diye satılan çoğu kedi Ukrayna, Bulgaristanda pazarlarda 50-100 dolara satılıyor.

sy

Mama karşılığı sahiplendim önyargınızdan utanabilirsiniz şimdi.Ayrıca size ne istersem 100 kez sorarım merak ediyorum soruyorum çok rahatsız olduysanız cevap yazmazsınız gelip burda boş yorum yapmayın

sy

Evet gerçekten de dediğiniz tür gibi duruyor teşekkür ederim

sy

3 ayrı veterinere gittim ben kedimi muayene ettirmek için bence bilip bilmeden konuşma.Daha çok fotoğraf yükleyebileyim diye 3 farklı soruda sordum seni bu kadar rahatsız eden nedir sayın Sezgek ?? Her gün bu kadar agresif iseniz destek almanızı öneririm ;)

Balimlilac

Gittiğiniz veterinerler kedinizin cinsiyeti hakkında size bir bilgi vermedi mi? Veteriner kaydı açılırken kedinizin cinsiyetini öncelikle size sorarlar, siz bilmiyorum derseniz kendisi size bilgi verir. Üç veteriner bu konuda size hiç bir şey söylemedi mi? Gerçekten meraktan soruyorum size bunu...

sy

Veterinerlere ırk sormaya gitmedim aklımda soru işareti de yoktu ırkıyla ilgili sonradan merak ettim.Ve gerçekten ben de meraktan soruyorum tüm rahatsız olanlara:Size neden bu kadar rahatsızlık verdi ? 3 kere sormuşumdur daha çok fotoğraf yükleyebilmek için ve sorumun üstte gözükmesi için sordum gidin o zaman başkalarının sorularını cevaplayın her şeyden bu kadar memnuniyetsiz rahatsız olursanız bu hayat zor geçer

sy

Ve evet veterinerler direk muayene etti cinsi hakkında bir şey sormadılar

sy

Bir hafta yeni oldu kedimi sahipleneli.Henüz çip taktırmadım.Pasaportu vs de yok şu an.Dolayısıyla öyle bir kayıt yapılmadı.Bir hafta sonra veterinere gideceğiz karma aşısı için.Orada tabii ki soracağım bana british dediler ırkı nedir diye.Sokak kedisi de çıkabilir scottish de british de önemi yok yalnızca kedimin ırkını bilmek istiyorum ve evet bir miktar para ödedim fakat kadın bu para ile kedilerine mama aldı beraber gittik petshopa gözümün önünde mama aldı.Paramın peşinde değilim.Sadece bilmek istiyorum ama sizin soruş tarzınız da sanki veterinere götürdüğüme inanmaz gibiydi kusura bakmayın ama.

sy

Hahaha İnanıp inanmamak tabii ki sizin özgür iradeniz :) iyi günler güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

KimJeongguk

Kırmanın ne demek olduğunu biliyorum. Ben kırma olmadığını Anne kedinin burun yapısı, vücut yapısı ve yüz hatlarından anladım. Safkan Scottish Fold kedi zaten olamaz. Safkan olması için iki foldun eşleşmesi olması gerek ve bu iki cinsi eşleştirmek yasak. Fold kediden ve straight kediden doğan dik kulaklı yavru Straight'tir. Kırma olup olmadığını sadece secere ile anlayabiliriz. Belliki bu yavruda secere yok ve ben kulak yapısından ve yüz hatlarından bu kedinin straight olduğu görüşündeyim. Sizin kafanıza göre gidersek sokaktaki kediler bile kırma olabilir ama seceresi olmadığı için herkes tekir diyor buda aynı mantık anlatabiliyor muyum? Yada anlayabiliyor musunuz?