Kedimin Cinsi

sy

Kedimin cinsi ne sizce?

26 CEVAP

simbakedi

mama parası ödediğiniz için kediyi sahiplenmiş değil satın almış oluyorsunuz. buna tamamsanız yapacak bir sey yok en yakın zamanda bilinçlenmeniz dileğiyle ancak sizde de aynı tutumu sergileyip kedinizi çiftleştirecek bir potansiyel görüyorum. 3 soru açmak yerine tek sorunuza yorum atarsanız zaten o soru tekrar gündeme geldiği için insanlar görebilir. siz de 2 soru daha sormak yerine araştırma yapabilirsiniz. sonuçta hayvanları satın alıp "mama karşılığı" diye vicdanlarını rahatlatan ya da bunun bilincinde bile olmayan insanların biraz araştırma yapması gerekiyor.

Sezgek

Yahu kediyi satın aldınız heralde paranızın peşine düşüp tutuştunuz sanırım gerçekten cins mi değil mi diye iyi de olmuş daha da tutuşun kazıklandığınızı düşünün kaçıncı defadır soruyorsunuz kediniz kırma ya net kırma anne babasını da koymuştunuz zaten anne kırma duruyordu yani neyi sorguluyorsunuz çok anlamadım açıkçası

Sezgek

Ha bir de genetik analizi yapmış gibi sadece fotodan bu net budur diyenleri de anlamıyorum işin uzmanı adamlar emin olamayız atayı bilememiz lazım derken maşallah araba ekspertizi gibi mille oooo cinsi bu kesin diye atıp tutuyor piyasa da satılan kedilerin saf olma olasılığının olmadığını büyük bir göz güvenle iddia ederim

Sezgek

Sy ne utanacağım cinsinin peşine düşen sensin ben kedimi sahiplendiğimde bir hastalığı var mı aşılarını tamamlayayım hangi mamayı alayımın peşine düşmüştüm ön yargıyı sen oluşturuyorsun bir de gelip millete ahkam kesmeye çalışıyorsun

Cennet29

3 tür aynı soru. Veterinere götürünce öğrenirsiniz net şekilde cinsini

Sezgek

Üç ayrı vete gittiysen üç ayrı vete danışsaydın cinsini galerine istediğin kadar foto yükleyebilirsin hiç sıkıntı olmuyor bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp destek almaktan utanacak değilim ihtiyacım olduğunu düşündüğüm an alırım hiç gocunmam :) ben aynayımdır neyi görürsem onu yansıtırım o yüzden hiç çevremden agresifsin diye bir yorum almadım :)

sevveveve01

british shorthair

Zxhrlast0x

British shorthair gibi geldi. Bi vete danışın..

Zxhrlast0x

British shorthair gibi geldi. Bi vete danışın..

KimJeongguk

Kediniz Scottish Straight Silver Tabby. British diyenler kedi cinslerinden anlamaz. Kediniz British değil.

Sezgek

Yahu kırmaklık sadece tekirle karıştı diye olmaz cinsi saf değil yani net british Scottish çiftleşmesi de kırma olur yavruya net british ya da Scottish diyemezsin yani anne kırma bu kadar basit siz sanıyor musunuz bant üretimi gibi satılan cinslerin hepsi saf ırk hepsi ney denk gelirse onla çiftleştiriliyor yani lütfen ya kırmayı sadece tekir çiftleşmesi için kullanmayın cinsler arası her çiftleşme kırma olarak adlandırılır

sy

İstediğim kadar sorarım siz de fikriniz varsa yazarsınız 3 tür farklı şekillerde sordum evet. Yani?? Fikir belirtmeyecekseniz inanın yorum yapmanıza hiç gerek yok

KimJeongguk

Yukarıdaki arkadaş yanlış biliyor. Anne baba fotosuna da baktım kırmalık yok kedinizde. Anne Scottish Fold Black Golden Tabby bana ise Scottish Straight Blue Point. Babadan gelen silver genler annenin tabby genleriyle birleşmiş sonra sizin kediniz olmuş Silver Tabby olarak. İsterseniz 10bin kişilik gruplara girip sorun anne baba fotosunu paylaşarak benim dediklerimin aynısını diyeceklerdir çoğu kişi. Kedinizin tam cinsi; Scottish Straight Silver Tabby.

Balimlilac

Diyorum ki, kedinin kaydı açılırken yada kedinin pasaportu oluşturulurken kedinin cinsi yazılır ve sisteme işlenir. İstisnasız her veteriner bunu yapar. Siz sorsanızda sormasanızda bu durum böyledir. Mesela kedinizin karnesi yada pasaportunda cinsi kısmında ne yazmışlar? Veterinere ırk sormaya elbette gitmezsiniz ama prosedürde kedinizin ırkı sisteme işlenir ve dahi pasaportuna yazılır. Size yapılan şeyi şu an size de bana yapıyorsunuz mesela. Ciddi ciddi bir soru sordum yükseldiniz hemen ki ben sizi eleştirmedim sadece sizi aydınlatıcı bir şey sordum.

Balimlilac

Sevgili sy, karne yada pasaport oluşturmak için çip takılmasına gerek yok. Ben ilk veterinere haziran ayında gittim hemen pasaport çıkarttılar kayıt açtılar doğum tarihini sordular cinsini sordular adını sordular kimin üzerine kayıt açılacak dediler kimlik numaramı telefonumu adımı soy adımı ikinci bir telefon numarası aldılar. Bundan aylarrrrr sonra çip taktırmaya gittim. Yani sizin dediğiniz gibi pasaport yada karne, çip takıldığında verilmiyor. Sahiplendiğiniz zaman veterinere ilk gittiğinizde bu bilgiler zaten soruluyor. 3 tane veterinerden biri bile bunları sormadı kedinin bilgilerini işlemedi mi diyorum. Siz 3 veterinere götürdüğüme inanmaz gibiydi soruş biçiminiz diyorsunuz. Kusura bakmayın ama sizin hayatınızda bu ön yargıyla geçmez. İlk sorduğumda değil ama Şu an gerçekten de 3 veterinere gittiğinize inanmıyorum biri olmasa biri söylerdi ki siz buradan 3 defa aynı soruyu farklı yollardan sorup cevap almaya çalışmazdınız.
Tavrınız bu düşünceyi çağrıştırıyor. Kadına ne kadar para verdiniz kadın o parayla ne yaptı beni ilgilendirmiyor açıkçası. Kediniz çok tatlı tüyü kadar ömrü olsun. İyi günler dilerim.