Zayıf Mı

Friolero

Merhaba,

Geçen kedimi aşı için veterinere götürdüm. Veteriner çok zayıf olduğunu söyledi. Bana da çok zayıf geliyor. Ancak çok şaşırıyorum çünkü büyük kedimin yediğinin 2 katı mama yiyor.

Kedim 4 aylık ve sanabelle mama veriyorum.

Sizce de çok zayıf mı? Kilo alması için başka ne yapabilirim. Önerilerinizi bekliyorum. :)

9 CEVAP

deniz_berkan

yaş mama ve vitamin takviyesi yapıyormusunuz ?

Elifinkedileri

Her kedinin bunyesi farkli olur eger yemesi ve hareketleri yerindeyse cok dert etmeyin bence büyüdükçe kilo aliyor zaten kisirlastiktan sonrada gobek yapmaya basliyorlar bende sanabelle kullaniyorum kedilerime

Friolero

Yaş mama "naturea "kullanıyoruz.

Çok nadir arada gimcat macun zorla yediriyorum. Hiç sevmiyor.

Friolero

@elif, teşekkür ederim, sağ olun. Evet fazla hareketli. Veteriner sanabelle kötü bir mama ondan kilosu böyledir falan dedi. Sonra sattıkları mamalara bakınca anladım neden öyle söylediğini :)

goknur

Ben macunu patisine sktim birkac kere silkeledi macun nereye yapisti Allah bilir :D sonra agzini acip zorla skmayi denedik bu sefer kizdirdik onu icin el vermedi. Simdi elime nohut tanesi kadar skiyorum yalayip yutuyor bazende direk macunu skip tupun ucunu veriyorum ordan yaliyor. Veteriner bana bunu bayila bayila yer hic korkma yemez diye dedi. Hergun veriyoruz gul gul oluyoruz ona. 15 dk agzinin kenarlarini yaliyor :D

Friolero

Hahahah ciddi söylüyorum ikimizde smokin annesiyiz ve ikimizde çoğunlukla aynı sorunları yaşıyoruz. Bana da verirken aynısını dedi vet. Hatta internette de okuyorum herkes yazmış, kedim bunu görünce çıldırıyor falan ama sherlock'a yedirmek ölüm gibi bir şey :d

aleyn

sevdiği bi ödül maması varsa önce ondan bi tane verip sonrakilerin üzerine macun sıkarak 4-5 tane daha vermeyi deneyebilirsiniz, benim kedim de macun yemediği için bu yolla veriyorum günaşırı.

BRCGK

kaç kg acaba

NehirC

Evet, zayıf gözüküyor.