Kedide Mantar

ozgegorucuu

Merhaba, kedimin bir kasinin ustunde dökülmüş bolge ve kizariklik var her gün daha büyüyor gibi. Mantardan midir? Evden dışarı çıkmıyor. Kardeşinde böyle bir problem yok
Tesekkurler

3 CEVAP

blue_hpood

mantara benziyor, acilen veterinere götürüp muayene ettirin. mantar çok inatçı ve zor bir hastalık. evdeki herkese bulaşabilir, diğer kedi de dahil.

Sezgek

Ben hem mantar geçirmiş hem de gıda alerjisi ile savaşan biri olarak pek mantara benzetemedim daha çok gıda alerjisi nedeniyle kendi kaşıyarak yapmış gibi duruyor ki kızım da çöm yapıyor ondan biliyorum ama kesin tanı için vete danışın gıda alerjisi de inanın mantar kadar hatta belki de daha zor vete gidinceye kadar cristalin ile silebilirsiniz iyi gelecektir

ozgegorucuu

yakin zamanda idrar iltihabi nedeni ile antibiyotik ignesi ordu ardindan mamasini urinary destekli bir mama ile degistirdim. Sonrasinda 2 3 gundur kasinin ustunde bu dokulmeyi farkettim. surekli kasirken gormuyorum