Mama Onerisi

findikiz

Merhaba, kedim 10 aylik olmak uzere su an royal canin kitten mama yiyor. Artik yetiskin kedi mamasina gecme zamanimiz geldi ne onerirsiniz? Daha once bir donem exclusion kullandik yumusak kaka sorunu yasadik. Et orani yuksek mamalarin da agir gelmesinden korkuyorum onerilerinizi beklerim.

6 CEVAP

KayahanK

Merhaba bütçenize göre tercih edebilirsiniz ben A cana kullanıyorum , et oranı yüksek mama olayı tamamen efsanedir kediler etçil hayvanlar kedinizin yaşı ve kilosuna uygun gramajlarda besleme yaparsanız sorun olmaz , kullandığınız RC mamada kedilerin tüketmemesi gereken ileriye dönük rahatsızlık yapabilecek besinler bulunmaktadır.
1-Acana
2-N&D

KimJeongguk

Aksine asla Royal Canin kullanmamanız gerekirdi bu mamanın içinde bağımlılık yapıcı maddeler bulunuyor ve genelde Royal Canin kullandıktan sonra başka mamalar ya kediye dokunuyor yada kediler yeni mamanın suratına bakmıyorlar. En iyi mama olarak Acana ve Orijen kullanabilirsiniz. Onun dışında Bozita, Brit care, N&D kullanabilirsiniz.

Rosier4

Acana - Orijen bütçeniz çoksa yoksa N&D - Brit Care

mrcasper

rc dan memnunsaniz yetiskinler için olan mamalarina gecebilirsiniz

mehtapkaplan

N&D nin ürünleri içerik bakımından çok iyi ve kaliteli marka.

Cemalchief

Royal Canin haricinde diğer iyi ve premium markalara bakın derim, Royal Caninde et bile yok malesef...