Baligimin Kuyruu Yuzgeci Agzinin Alti Kanli Ne Yapmaliyim? Cok Kotu.

Merhaba benim 20 litrelik bir akvaryumum var icinde selale filtre, hava motoru mevcut, 2 tane japon baligim vardi. 3 hafta once bir tanesi oldu ondan sonra balik almadim bir sure sonra digeri surekli kumda oturmaya basladi yemek yemedi. Akvaryumcuya gittim mavi damla verdi. Kullandim degisiklik olmadi yine gittim bu sefer isitici alin dedi bide yanina balik aldim. Bu surecte kuyrugu hafif kanlanmisti ama canlandi yem yemeye basladi biraz. 2 gundur evde yoktum simdi bir geldim agzinin alti kipkirmizi kuyrugu yuzgeci kanli cok kotu. Annem dun basladigini soyledi oyle gorunce sicagin kotu geldigini dusunup isiticiyi cekmis. Simdi ne yapicam akvaryumcularada guvenemiyorum hic cozum bulamiyorlar. Olmesini istemiyorum. Lutfen yardim edin.

3 CEVAP

Bir veterinere mesaj atıp ne yapmanız gerektiğini sorun aklıma başka bir şey gelmedi

emreovec

Birincisi japon balığı 20 litrede yaşamaz. İkincisi ısıtıcı 24 derecede sabit kalmalıdır. Üçüncü olarak mavi damla ile balığın kanlı bölümlerine pansuman yapmayı deneyin, suya dökerek suyu bozmayın. Balığı ıslak havluya yatırın. İki üç kere pamuk ile pansuman yapın. Suyu temiz tutun. Sürtüneceği nesneler varsa çıkarın. Muhtelem kum ya da bir şeye sürtmüştür.

Hava kesesi patlamış olma ihtimali de var. Şayet öyleyse birşey yapamazsınız.

Cok tesekkur ederim