Kum Bulamıyorum!

Azirovka

Merhabalar. Kedim için uygun kumu bir türlü bulamadım. Reflex, lindo cat, magicsand, van cat denedim bu zamana kadar. Hiçbirinden memnun kalmadım. Biri hiç kokuyu emmiyor, biri çok çamurlaşıyor ve çok tozuyor, diğeri de hiç topaklanmıyor. Hep böyle sorunlarla karşılaştım. Ever clean almayı düşündüm, fiyatları uçuk. Pelet kuma geçmek de istiyorum aslında. Ama ya kedim alışmazsa diye korkuyorum. İşte kedi kumu böyle olur dediğiniz bir marka var mı?

11 CEVAP

Balimlilac

vancat maalesef aşırı tozlu bir kum. Normal şartlarda bende alerji yok ama ne zaman mecbur kalıp onu kullansam hapşırma öksürme yaşıyorum ki küçücük kediyi nasıl etkiler düşünmek bile istemiyorum. Sahte falan değil gayet bol tozlu bir kum. Ben bastet kumda karar kaldım artık ondan devam ediyorum. Çişi dağılmıyor, toz zaten hiç yok, koku olayında da active karbon ekliyorum ve çok memnunum. Yeterli ölüçüde kum koyarsanız çamurlaşma derdi de yaşamazsınız. Tavsiye ederim.

KimJeongguk

1.5 yıldır vancat kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım gayet güzel topaklanıp kokuyu hapsediyor. Vancat'in piyasada çok sahtesi var sahte ürün kullanmış olmayasınız?

Azirovka

@KimJeongguk Ben bilindik sitelerden aldım ama. Sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim peki?

GzdeAkbuz

Tren,dyo,lda PawMas Kedi Kumu indirimle beraber ×2 şeklinde çok uygun yorumlarda kötü değildi Mamasının yanında bir adet istedim 300tlye 30tl / 550tl 75tl indirim veriyor sana özel 10Lt kum 40tl oluyor en azından bana öyle oldu sepette birde 300tl için%11 indirimide var uygunken kaçırma derim kupon dolu bu ürünlerde
'Kola,yma,ma' da %11indirim kodu " pet1111 " kum veya başka bir şeyler bulursun belki..

Sezgek

Ya kum işi başa bela ben tam olarak hiç bir kumdan mennun kalmamıştım şimdi olivia cat kullanıyorum çok memnunum sıfır tozutma topaklanma gayet güzel koku tutma da bence iyi ama koku konusunda ben zaten hiç bir zaman çok sıkıntı yaşamadım bunun en büyük nedeni evimiz de bir adet alaturka WC olması ve onun kedimize tahsis edilmiş olması olabilir kapısı da sadece onun geçebileceği kadar açık duruyor birde kapalı kum kabı kullanıyoruz ön kapı her daim açık şekilde o yüzden proline dışında hiç bir kumda çok ciddi koku sorunu olmadı maddi olarak daha iyiye geldiği için olivia cat üzerine az miktar kumla tamamlıyorum kum tozlu olsa bile olivia cat yağlı bir yapıda olduğu için az miktarda kumu in tozunu tutuyor şimdi yenide Burda yorumlarda okuduğum bastet i deneyeceğim ama lindo cat ten de memnundum

Cennet29

Bastet sıfır toz.
Sandy kokusuz ve aktif karbon

Palyaco

Sandy sıfır toz en iyi kullandığım kum 2 yıldır kedi besliyorum tek geçerim sandy aktif karbonluyu ve cok uzun kullanım koku hapsetme cok iyi topraklanma super en iyisi sıfır toz en önemlisi

KimJeongguk

Sahte olup olmadığını instagramdan vancat türkiyenin orjinal hesabına girip sorarak öğrenebilirsiniz ben öyle öğrenmiştim

KimJeongguk

Sahte olanların paketleri orjinalinden farklı oluyor. Ufak farklılıklar yapıyorlar pakette.

blue_hpood

ben de pelete geçmek istiyorum fakat çok pahalı olduğu için hâlâ geçebilmiş değilim, şimdilik lindocat advanced ile idare ediyoruz ama memnun değilim. aşırı tozutuyor, topaklanmıyor. açık kum kabı kullandığım için tozutmasını bi nebze göz ardı edebiliyorum ama topaklanmıyor, kum kabına yapışıyor, sinir oluyorum. bence durumunuz varsa pelete geçin, önce kuma bir iki avuç katarak birkaç aya yayın değişim sürecini ki yadırgamasın.

stellabennett

ben EuroCat mısır koçanlı kullanıyorum şimdilik bir şikayetim yok tozsuz ve iyi topaklanıyor fakat doğal bir kum olduğu için koku olabiliyor bir de fiyatı biraz pahalı