Kedim Camdan Düştüacil

Leo06

Merhaba kedim camdan düştü 1. Katta oturuyorum ama çokta alçak değil onu bulduğumuzda (düştüğü zamanı bilmiyoruz ) sabah uyandığımızda farkettik çok ağlamaya başladı veterinere götürdüm görünürde bir sorun yok ama geldiğimizden beri yemek ve tuvalet dışında yattığı yerden kalkmıyor bu tarz durumlar başınıza geldimi normalmi bu hali düzelirmi

10 CEVAP

blue_hpood

normal değil tabii ya. dilimizde tüy bitti; camlarınıza güvenlik önlemi alın diye diye. ya gidip camlarınıza koruma yaptırın ya da yaptırabilecek birine sahiplendirin. nasıl sorumsuzluk bu ya.. doğru düzgün bir veterinere götürün, röntgen çektirin, iç kanama riski için iğne yapılması gerek. yaş mama verin, mümkünse bugün veterinerde kalsın. ne kadar rahatsınız ya.

latte9

Kimse kedisini bilerek camdan düşmesine sebep olmaz zor durumda yardım isteyen insanlara direk saldırmayın ya
Kendisinin yaşadığı psikoloji zaten zor gerekli önemlemler alınmalı ve daha iyi veterinere götürülmeli

Insulin

Vücudunun herhangi bir yerinde kırık olsaydı, sürekli ağlardı. Doku zedelenmesi vardır büyük ihtimalle, o da ağrı yapar ama yeme içmeden kesmez. Yakın takip edin ve özellikle dışkısını kontrol edin. Siyah renkli dışkısı varsa iç kanama geçiriyor olabilir. Ama aklınızda bulunsun yapar yapmaz bakın, çünkü bekleyen dışkı rengi de siyahlaşıyor. Anında bakma şansınız yoksa bölüp içindeki rengini esas alın. Yemesi için de sevdiği bir yaş mama varsa onu deneyin onu da yemiyorsa başka bir veterinere götürün derim. Daha önce yazan arkadaşın da dediği gibi röntgen çekilirse iyi olur.

GzdeAkbuz

Arkadaş bu soğukta camlar açıkmı uyuyonuz siz milletin bir tarafları donuyor eviniz yanardağ içinde falan herhalde Veterineriniz biraz erken bırakmış kedinizi benimki düştüğünde Sabah 11den aksam 5e kadar gözetim altında kalmış babam bıraktığında büyük ihtimalle sadece şoktadır kırık yoksa eğer sokağı yabancı yer görüp stres olmuş olmalı imkanınız varsa başka Veterinerede bir baktırın derim.

AlpBerkay

Yardım isteyebilirsiniz, veterinerden.

blue_hpood

latte9 bakın, son yorumu okuyun, ne kadar üzgün değil mi? iki kere camdan düştü kedim diyor. aklımı kaybedeceğim ya.

KedicikUzum

Ağrısı vardır veteriner değiştirme şansınız var mı?

Merhabalar arkadaşın dediğini doğruluyorum ama başkasına vermeyi uygun görmüyorum çünkü kediye stres yapar belkide alışamayacak yeni sahibine yada sahibi ona gereken ilgiyi vermiyecek bu yüzden sahiplendirmek uygun değil. Camlara koruma taktırın böylece birdaha olmaz

blue_hpood

latte9 bir canın sorumluluğunu aldığının farkında olmayan insanlardan söz ediyoruz. bu kadar romantik olmayı bırakın. insanlar bas bas bağırıyor camlara, balkonlara önlem alın diye. dahası bu kadar rahat tavırları anlamakta güçlük çekiyorum. siz nasıl böyle sakin ve rahatsınız bunu da anlamış değilim. tutup bebeğimiz camdan düştü nasıl bir tepki verirsiniz, böyle sakin mi olurdunuz, merak ediyorum ya. söylediğiniz gibi zor bir psikolojik durum da sezilmiyor. isterseniz bir daha okuyun soruyuz.

mervelikedi

Selam benim kedim 2 kere camdan düştü röntgen çektirebilirsiniz bir sıkıntısı yoksa genelde bir sıkıntısı olmuyor veterinerler ağrı kesici vb veriyor kendine geldikten sonra mamasını suyunu içecektir korkmayınız