Kızgınlıktaki Kedide İştahsızlık Görülür Mü?

dobi06

Bahçedeki iki dişi kedide üç dört gündür iştahsızlık var. Kızgınlık belirtisi de var popo kaldırma sürekli yerde yuvarlanma vs. Sanırım çiftleşecek birini de bulamadılar acaba bu durum mu yapıyordur iştahsızlık?

12 CEVAP

dobi06

@ blue_hpood o kadar kediyi kısırlaştıracak bütçeye sahip değilim maalesef. Mama parasını zor yetiriyorum

Adem38

Hayir

dobi06

Birkaç internet sitesinde olabilir yazıyordu ama ben emin olayım istedim. Yorum için teşekkürler

aslihan_e

Evet kesinlikle kızgınlıktaki kedide iştahsızlık görülür. Bazen 3 gün bir şey yemedikleri bile olur. Ancak hasta olmadıklarından emin olmak gerek. Kızgınlıktaki dişiye her zaman talip olacak erkek kediler vardır. Eş bulamamaları ilginç. Ayrıca hamile olma ihtimalleri de olabilir. Hamile dişiler de çok sırnaşık hale gelebiliyor. Yine de en basitinden kakalarını kontrol edin, kedi hastaysa kakasından ele verebiliyor.

Emirckr

Sokakta olup o aşamaya gelmiş dişilerin erkek bulamamış olması ilginç.
Bizzat benimde başıma gelmişti 5-6 erkek peşinde;sırf dişinin biraz karnı doysun diye ayrı yere alıp beslemeye çalışmıştım ama çok az yiyip bırakmıştı kendisi de çiftleşmek istediği zaman durum böyle oluyor genelde.
Fakat kızgınlık belirtilerinden emin değilseniz bir süre gözlem altında tutun veya sevdikleri mamalara yönelin.
Devam ederse veterinere danışırsınız.

stellabennett

evet iştahsızlık olur ama çiftleşecek kedi bulamamaları garip olmuş cidden belki de kızgınlıkta değillerdir bazen o hareketleri kendilerini sevdirmek için de yapıyorlar iştahsızlıklarının sebebi hastalık olabilir

blue_hpood

kısırlaştırın. kızgınlıktalar.

dobi06

Bahçeden dışarı çıkmayı bilmiyorlar sanırım. Erkek kedi de çok ama henüz kızana giren yok ve onlar da yavru. Kakalarında bir sorun yok aslında hareketleri de normal gibi dün yediler bugün sabah yine yemedi. Düzelmezse veterinere götüreceğim mecburen. Teşekkür ederim yorumlarınız için

TATA4242

Evet olur

mehtapkaplan

Evet görülüyor

aslihan_e

Belediyenin kısırlaştırma merkezleri oluyor, bulunduğunuz şehirde var mı diye araştırdınız mı? Onlar sürekli çoğalır mama da yetiştiremez olursunuz.

Cennet29

Kızgınlığa giren kediler iştahtan kesilebilir.