Mama Tavsiyesi Ve Britcare

Cemalchief

Proplan çok iyi bir marka değil ancak iyi sayılabilecek bir marka ancak yinede daha iyi mama almak istiyorum örneğin butcesi %25 i aşmayacak şekilde tavsiyeleriniz nelerdir? 4 aylık britishim var, ND denedim ancak ishal oldu kedim duruyor paketi fulle yakın, brit care e bakıyorum hepsi un dolu içeriği yinede iyi midir kullananların yorumunu dinlemek isterim. Açıkcası proplandaki taze et oranı gibi et olsa daha iyi olur mamada

14 CEVAP

Sezgek

Proplan da saf et içeriği yok ki tam tersini yazmışsınız proplan yüksek tahıllı bir mamadır aksine un dokunulan o britcare kurutulmuş et içerir ve tahılsızdır ama ishal şikayeti çok fazla biz hiç bir sorun yaşamamıştık britcare geçtiğimi de ayrıca kızıma su içme alışkanlığı kazandırdı net gözlemdir ama brit çare düşünmüyorsanız saf et içeren uygun fiyata mama bulmanız neredeyse imkansız

TATA4242

Paket üstünde ve sitesinde lafı dolandırmadan,laf cambazlığına girmeden meat yazısı olan ve bu icerige göre en uygun fiyatlı mama.Bunun yanında dehydrated rabbit (26%) kısmı rendering sistemden geçen unda olsa.ND-RC-Hills-Proplan(Yani Purina) gibi firmalara nazaran daha iyi içeriğe ve fiyata sahiptir.Tek eksi yönü ishal yapabiliyor ama düzenli geçiş yaparsanız sıkıntı oluşturmuyor.Ben sıkıntı yaşamadım.Acana-Orijen gibi mamalar ile kapisamaz ama onların fiyatına gider löp et alır yarına fiyatına idarelik mama alıp,ayda birde iç parazit asini yaptırırım.Etden daha pahalı mama mı olur lan :)

Palyaco

Brit care 10 kediden 8 ishal yapıyor exclusion veya optimeal tavsiyemdir

Lucycan

Ben ilk kedime 2 aylıkken royal canin ile başladım sonra proplan aldım ve bunları hiç iştahlı yemedi.Sonra nd geçtim ama hep ndyi advance ile karıştırarak verdim.Sonra Hills denedim ve onu daha çok sevdiğini anladım nd kitten mamanın taneleri çok küçük olduğundan kedim çiğnemeden yutar olunca bıraktım ve hills ile devam ettim.Sonra bir tanede british kedi sahiplendim.Nutriyi petshoptan 1 kg lık deneme paketi olarak aldım sevdiler ama benim tercihim balıklı mamadan yana olduğu için bir daha denemedim,brit care burada 400 gr olanını alıp denedim bu seferde wcleri çok koktu:/şuan scotish kedim 13 aylık british kedim 6 aylık ama hills kitten balıklı kullanıyorum çok memnunuz hepimiz🙂

Lucycan

Mesela british kedimi sahiplendiğim aile Exclusion kullanıyormuş.Bende british kedim gelince ona o mamayı benim evdeki kedime hills ve nd devam ediyordum o mama tabakta durdu ikiside yemedi.Hep nd ile hills yenildi en sonunda onuda karıştırdım aralarında yabana gitmesin diye öylelikle yendi mama:)diyeceğim birazda kedilerin damak zevkiyle alakalı deneme olarak 1 kg alıp denemeniz

Cemalchief

Degerli cevaplarınız için teşekkür ederim, hills içerisinde tavuk unu hindi unu ton balıgı unu gibi içeriği var burada unlaştırılması eksi olarak yazılabilir mi yoksa sadece katı form a getirdikleri için normal midir? Birde bende ton balıklı serisine geçesim var ancak koku yapıyor mu sizde

Rosier4

Bu hafta pro plandan brit care kitten geçtim bana göre pro planın içeriği çok kötü tahıldan başka bişey yok brit care 400gram deneme paketi aldım kedim bayıldı mamaya dışkısı evet biraz kokuyor bunuda tahılsız olmasına bağlıyorum ishal olmadı kedim biraz yumuşadı sadece onuda kefir vererek halletim şuan dışkısı normale döndü mamadan çok memnunum içeriği çok güzel bu içeriğe bu fiyat bedava bana göre 7kg aldım dün kısıtlaştırana kadar bu mamadan devam edicem royal - pro plan verip tahıl yedirmek istemiyorum kedime 400gram alıp deneyin derim.

KayahanK

Şuan kullandığım Acana First Feast tavsiye ederim , şahsen uzun araştırmalar sonucu içerik olarak en iyisi olduğuna karar verdim.

Szrcanx

Brit care deri tüy sağlığı olanı kullanıyordum uzun süredir mamadan mı bilmiyorum kedim sarılık oldu karaciğer sorunu çıktı safra kesesinde çamurlaşma oldu 3 ay tedavi gördü şuan eski sağlığına kavuştu şükür iyileştiğinden beri Hills kullanıyoruz bir sorun problem yok şuanlık

Cemalchief

Brit care sanırım pek tavsiye edilen bir mama değil herhalde

Cemalchief

Proplanda %20 oranında tavuk eti olduğu yazıyor içeriğinde, kurutulmus ya da protein değil direk et içeriği mevcut

Merhaba benzer şeyleri bende yaşıyorum. 2.5 yıl proplan kullandım ancak kedileri kısırlaştırıp kısır mamaya geçtiğimde kedilerden birinde sürekli tekrarlayan yaralar açılıyordu vet mantar olduğunu söylemişti. Yaklaşık bir ay önce cesaret edip mama değişikliği yapıp nd ye geçtim bu kez de kedim üriner sağlık sorunları yaşıyormuş vet acilen üriner sistem destekleyici mamaya geçmem gerektiğini söyledi bende brit aldım. Fakat kedilerin briti severek yediklerini söyleyemem hasta olan kedim dün tek bir tanesini bile yemedi. En son mecbur yaş mama açtım ve ilk kez yaş mamayı tamamen yediler durup durup tabağı tekrar yaladılar normalde yaş mamaya bile nazlanırlardı. Diğer kedim brit yediğinde rastlantı mı bilmiyorum fakat kabız oluyor ve büyük tuvaletini yapamıyor buna sebebin tüy yumağını dışkılayamamsı olduğunu düşünüyorum malt yemekten nefret ettiği için sulandırıp ağzına sıktığımda tuvaletini yapabiliyor bu yüzden ona nd veriyorum ancak iki kediye farklı mama vermek aşırı zor oluyor. Dışkı konusunda brit yiyenin dışkısı çok kötü kokuyor ve biçimsiz görünüyor ancak bunun ishal olmadığını düşünüyorum çünkü tahılsız mamalar sanırım genel olarak bu şekilde bir etkiye sahip. Mama değişikliği yapacaksan önce küçük bir paket alıp kedinin yiyip yemediğine emin olmak gerek. Ben brit alırken deneme şansım yoktu çünkü kedinin mutlaka üriner mama kullanması gerektiğini aksi takdirde hayatını kaybedebileceğini söylemişti vet. Şu an mecbur daha fazla yaş mama ve daha az kuru mama şeklinde besliyorum. Neredeyse iki güne bir yaş mama veriyorum. Bu da elbette maliyet olarak zorlayıcı. Daha ucuz bir mama vermeye de gönlüm razı olmuyor. Britin içeriği un dolu demişsin ama seriden seriye fark ediyor sanırım çünkü bir çok serisinin içeriği bence çok başarılı. Eğer kedilerime iyi gelseydi kesinlikle hep brit alırdım herhalde. Bir de eğer kedin erkekse ve kısırlaştırırsan tuvalet düzenine çok dikkat etmelisin ne yazık ki erkek kedilerde üriner sistem rahatsızlıkları çok sık oluyormuş. Bu yüzden arada bir üriner sistem destekleiyici bir mamayla rotasyon yapabilirsin yada yine üriner sistem destekleyici maltlar kullanabilirsin. Keşke ben de bunları önceden bilip önlem alabilmiş olsaydım.

Cemalchief

Yok proplan bence başarılı bir mama, içeriği fena değil ama tahıl fazla olduğunu düşünüyorum. Britte ise bilmediğim için sordum tavuk unu vs vs belirtiyor o yuzden zararlı mı faydalı mi iyi bisey mi diye, tesekkur ederim cevaplariniz icin. Brit care i daha detayli arastiracagim ancak suan veterinerim kendisininde sattigi nutri feline önerdi tahilsız mama olarak ondan da ufak bir alip deneyecegim