Köpeklerde Egzama Tedavi Ve Bakımı Nasıl Yapılmalı?

OznurTANAL

Merhabalar. Köyde yaşıyoruz. Bir kaç ay önce bize tazı ve pitbul kırması dalmaçyalı bir dişi köpek sığındı. Çok tatlı, sadık ve benim gibi dokunsa bir varlık. İyi bakıldıkça güçlendi, güzelleşti. Yalnız bedeninde sanırım egzama var. Gözleri ve kalça bölgesi hayli pembe, gözünün beyaz olan tarafı ile bedeni kepek gibi plaklar halinde dökülüyor.
Bunun için köy şartlarında, veteriner dışında, ne yapabilirim?
Şimdiden teşekkürler.. 🙏 💞

3 CEVAP

Siyamask

Göze kaçırmayacak(kortizonlu) şekilde günde iki kez dermovate krem sürebilirsiniz.

Siyamask

Birde tavuk içerikli gıdalar vermeyin. Çok geçmiş olsun🌿

OznurTANAL

Çok teşekkür ederim.. 🙏 💞