Kedi Ağız Kokusu

ssssbb

Merhabalar kedimin ağzı sanki ölü gibi kokuyor bu sorunu yaşayan var mı aranızda yaşadığım yerde veterinerler çok önemsemiyor mamadan diyorlar ama bu kadar olur mu mamadan

6 CEVAP

Anonymus985465

Başka bir vete götürün. Dişlerde, diş etlerinde bir sorun yoksa ilk akla gelen mide.
Midede sorun yoksa tam biyokimyada böbrek ve karaciğer değerlerine baktırın.

mehtapkaplan

Mide sorunu olabilir veterinere gösterin

Superisi814

Dış be diş eti sorunlari
Mama
Mide sorunları
Böbrek ya da karaciğer sorunları sebebiyle olabilir.
Veteriner değiştirin.

Oqrenerde06

mide sorunu olabilir

Meryoyo

Kediniz 1 yaşından küçükse (4-8ay civarı gibi) diş değiştiriyor olabilir. Benim kedim diş değiştirirken ağzı inanılmaz kötü kokuyordu burnumu tıkıyordum adeta ama dişleri değiştikten sonra geçti. Bu süreçte kedinizin dişlerini fırçalamanızı öneririm hem o da rahatlar. Yine de bir veterinere danışmakta fayda var.

Cennet29

Kedimi bildim bileli ağız kokusu var. Diş etlerinde gingivit ve dişlerinde taş var. Veteriner temizledi ama tamamen düzelmedi. Şimdi diş bakım ürünleriyle düzenli temizliğini yapıyorum ilerlemesin diye.