Kedide Bit Şüphesi

maine

Merhabalar.. 4 gün önce evimize gelen misafirlerin çocugunda kaşıntı vardı ve dün arayıp çocukta bit olduğunu söylediler evimdeki kediye bulaştımı acaba diye telaşı başladı bende evde derisini felan kontrol ettiğimde bir şey göremedim kaşıntı vs yok ama kuluçka dönemi olur mu acaba diye kaygılarım var ve kedim hamile önerileriniz nelerdir ?

4 CEVAP

maine

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, içim rahatladı :)

aslihan_e

Size geçmiş olabilir, bit bu sonuçta. Kedilerde pire olur, bit bu zamana kadar hiçbir sokak kedisinde görmedim.

maine

Şampuan felan aldım bunun için onunla izole etmeye çalışıyorum kendimi :) ama kedi korkuttu beni farklı farklı şeyler yazıyor araştırdım biraz onun için sorayım burdan dedim

aslihan_e

İnternette kedi biti diye kedi piresinden bahsediyorlar bu yüzden bilgi kirliliği oluşmuş. Pireyi de bit diye adlandırmışlar yani. Kediler bit taşısaydı şuan kafam bit içinde olurdu çünkü sokak kedileriyle sürekli haşır neşirim. Bu zamana kadar yüzlerce kedi baktım hiçbirinde bit bulmadım. Bit kediye geçen bir şey olsaydı illa ki dışardaki kediler kaparlardı. Kediler pire kapıyor bit değil ve görünüş olarak da net ayırt ediliyor bit ve pire. Birbirine hiç benzemiyor. Bence bu konuda içiniz rahat olsun. Şimdi yabancı kaynaklara da baktım baş biti sadece insan başında yaşar insan vücudunda bile yaşayamaz diyor ve kedi köpeklere geçmiyormuş. Geçse zaten dışardakiler hep bitli olurdu. Pire oluyor onlarda.