Brit Care’e Geçiş Aşaması Destek

Cemalchief

Sonunda karar vererek aldım, umarım kedim ishal olmaz, ND de ciddi ishal problemi ile uğraştım brit denemek için 400 gramlık paketlerden aldım burada ishal olacaksa bile minimum seviyeye indirmek için neler yapmam gerekir?

12 CEVAP

Sezgek

Merhaba ben ishal yapıyor dedikleri için geçişi bir aya kadar yaymıştım çok yavaş tutmuştum belki bir ay uzun süre olabilir ama en azından 15 güne yaymanızı öneririm %25 %40 %80 ve tam geçiş şeklinde 5 er gün deneyebilirsiniz ilk zamanlar destek olarak iki kaşık ılık yoğurt ya da kefir verebilirsiniz umarım ishal yapmaz

Rosier4

Probiyotik kullanıyorum bende yeni geçtim Brit Care yumaşadı dışkısı ishal olmadı.

Cemalchief

Rosier4 tam olarak nasil bir geciş yaptınız peki kaç günlük nasıl bir oran, bende var proplanın probiyotik ama az, tekrar alacağım

Rosier4

Bende şuan proplan probiyotik kullanıyorum iki gündür hafif bi düzelme oldu dışkısında ama eskisi gibi de değil açıkcası umarım düzelir poposunu temizlemekten bıktım :) ben çok uzun tutamadım geçiş sürecini maalesef 4 günde geçtim eski mamamız bittiği için ilk iki gün %75 eski %25 yeni verdim son iki gün %50 %50 ama yetmedi yumuşadı ishal olmada size tavsiyem arkadaşın dediği gibi 10-15 güne yayıp daha yavaş geçiş yapmanız ben kefir alıp verdim maalesef pek bi işe yaramadı probiyotik takviyesi ile destek olun bu süreçte.

TATA4242

%50 %50 eski yeni karistirin ve 3-4 hafta uygulama yapın ve neredeyse ishal görmezsiniz.Ben eski mama azlığından bir hafta yapabildim neredeyse ishal görmedim yani 1 aya bolseniz çok az ishal görürsünüz.

TATA4242

Tabii aldığınız mama miktarına göre 1 aya bolmekde mümkün değil ama Brite alışmaları biraz zaman alıyor ben bunu içindeki bezelyeye bağlıyorum.Cunku mystic kullananlarda benzer sorunlarla karşılaşıyor.

HamzaUrun

Brit care tahılsız mamaya geçiş sürecini 1 aya yaydım fakat kedim ishal oldu. Mamanın içeriği çok iyi ama 10 kediden 8i ishal oluyor maalesef. Sonunda N&D düşük tahıllıya geçmek zorunda kaldım. Şuan gayet iyi.

Rosier4

@HamzaUrun bende nd düşük tahıllıya geçmeyi düşünüyorum kısırlaştırdıktan sonra memnun musunuz dışkılaması nasıl bende brit care kullandım ve kedim ishal oldu korkuyorum mama değiştirmeye proplan kullanıyorum şuan içeriği çok iyi değil ama kedime iyi geliyor.

dilanbulent

Hala bu mamayı öven insanların olmasına çok şaşırıyorum. Kağıt üzerinde iyi olsa da şikayet oranı o kadar yüksek ki. Ne kadar kontrollü geçerseniz geçin, isterseniz 1 ay eski mamasıyla karıştırarak verin, kullanan kedilerin büyük bir kısmı ishal oluyor. Hala ona buna öneriyorlar bu mamayı harbiden çok şaşırıyorum yemin ederim elalemin lafına güvenip bu mamayı alıpta parası çöpe gidenlere üzülüyorum

Rosier4

@dilanbulent sizin önerdiğiniz markalar neler?

Ruzgarin

Evet üsüiüz ne öneriyorsunuz?

Cemalchief

Brit care kullanmayın abi arada tek tek denk geliyor mama kabınd başta karıştırmıştim, o bile dişkıyı cıvıklastiriyor