Kedim Hasta Lütfen Yardım

Zxhrlast0x

Kedimin dün ağzında kalan kakayı sildim. ( 3 hafta önce ishal olduğunda kendini yalamış ondan kalmıştı..) daha yeni farketmiştim. Ertesi gün uyandığımda kedim salya akıtıyordu ve dün ağzında kalan kakaları yemişti. Uyandığım an kahvaltı bile yapmadan hemen vete götürdüm ama keşke daha geç götürseydim. Kedime baktı yemek yemiyor su içmiyor dedim ama vet yemek verince yedi. Vet ağzına vs. her yerine baktı bir sorun olmadığını söyledi dişlerinde falan eve geldiğimde kedim baya uyudu. Sonra uyandırdım çünkü yemek su falan hiç birşey yemedi içmedi. O yüzden yaş mama verdim (85gr. ProPlan kitten) yarısından fazlasını iştahla yedi birazda kuru mama kattım arasına. (Royal Canin babycat&mother) oyun oynadık biraz 30dk falan tuvaletini yaptı sonra geri uyudu. Yine uyandırdım kuru mamasından birazda olsa yedi çünkü koklayıp koklayıp yemiyordu. (Suda aynı şekilde) dediğim gibi su asla içmiyor ağzına kaşıkla döktüm içti. Uyuyor ve her uyuduğunda salya döküyor uyandığında ben siliyorum. Ağzı açık dili dışarda olacak şekilde uyuyor. Yarın Vetenirer’i tekrar arayacağım.. çok korkuyorum ciddi birşey midir acaba?? Lütfen yazar mısınız. (İshal kusma vb. yok uyuken nefes alırken hırıltı çıkarıyor arada…) 3.5 aylık….

3 CEVAP

Sezgek

Çok geçmiş olsun solunum yollarımda sıkıntı var gibi duruyor burdan bir şey söylememiz çok zor tahlil yapılması lazım inşlh önemli bir şey değildir çok geçmiş olsun

Zxhrlast0x

@Sezgek ben yurtdışındayım ve burada tahlil falan öyle şeyler yok sanırsam veya benim tanıdığım vetenirerler yapmıyor.. test vb.

Sezgek

nasıl ya öyle şey mi olur canım hayvanı nasıl muayene edecekler nefes alırken hırıltı çıkıyor diyorsunuz ateşinin ölçülmesi lazım enfeksiyon için kanına bakılması lazım gerekirse ciğerlerin görüntülenmesi lazım yani hangi ülkedesiniz bilmiyorum ama mutlaka vardır yani o zaman sizin bulunduğunuz ülkede hasta hayvanlar kendi haline mi bırakılıyor olmaz öyle şey yanlış anlamayın dediklerim size karşı değiş sitemin saçmalığına sitemim