Parazit Aşısı Yapılan Yerdeki Beyazlık Nedir

İki gün önce parazit aşısı yaptırdık yapıldıktan sonra biraz kanamıştı veterinerde sildi ama başka kan felan yoktu hareketleride gayet normal ama bugün böyle bir şey fark ettim sizce nedir bu

14 CEVAP

Sezgek

Kabuk bağlayıp dökülüyor normal bir şey yara yerinde herhangi bir büyüme ya da akıntı görürseniz vete danışırsınız varsa Dr animal yanda cristalin ile silebilirsiniz parazit aşılarını damla ya da hap şeklinde yaptırmanızı öneririm geçmiş olsun

Sezgek

Kabuk bağlayıp dökülüyor normal bir şey yara yerinde herhangi bir büyüme ya da akıntı görürseniz vete danışırsınız varsa Dr animal yanda cristalin ile silebilirsiniz parazit aşılarını damla ya da hap şeklinde yaptırmanızı öneririm geçmiş olsun

misrasen

Bu enjeksiyon yarası olarak geçiyor, geçmesi uzun sürebilir, gittiğiniz klinikten enjeksiyon yarası için bir krem rica edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

aslibozk57

enjeksiyon yarasını biz sarı kantaron yağı ile iyilestirdik sürdükten sonra kedinize yalatmayın öylesi daha iyi olur bence bizde yara üç güne iyileşti ama hala tüyleri seyrek 🥺

Sezgek

Enjeksiyon apsesi yerinde tür çıkmama gibi bir durum ne yazık ki söz konusu olabiliyor bizim de kaçak aşı fa başımıza gelmişti ama benim kızın tüyleri yerine çok güzel bir şekilde çıktı ama ben bunun cristalin ile şok ilgili olduğunu düşünüyorum her gün gün de iki defa düzenli cristalin ile temizlemiştim hatta gıda alerjisi nedeniyle dökülen tüyleri de geri çıktı ben cristalinin tüy çıkışını desteklediğini düşünüyorum

Sezgek

Bu pandemi döneminde bir ara karma aşılar bulunmuyordu ve illegal yollardan sahte kaçak aşılar girmiş ülkeye benim de bilgim yoktu o zmanlar bu konu hakkında kızıma karma aşısını yaptırdıktan sonra bet arkadaşım şaşırdı hatta nerden bulmuş aşıyı üretim yok diye daha sonra bakanlıkta zaten kaçak aşıların seri numaralarını ve markalarını yayınladı sonra çok kötü zamanlar yaşadık bağışıklığı tamamen altüst oldu mantar geçirdik sonra da gıda alerjisi korkunçtu süreç neyse ki çok şükür toparladı şu anda bildiğim kadarıyla böyle bir durum söz konusu değil ama siz her aşı yapılmadan önce aşının badrolünü görmek isteyin ne olur ne olmaz

Sezgek

Bendeki 1 lt ilk büyük Şile olduğu için pamuğa damlatıp sürüyorum siz de sprey başlık varsa sıkabilirsiniz bir problem olmaz

Superisi814

Doğal Sarı kantaron yağı sürün derim. Takip edin ama sıvı filan gelirse hekime ulaştırmanız gerek.Onun dışında bölgede mercimek tanesi kadar beze gibi bir şey var mı , elle muayene ediniz.Eger oluşmuş ise , yuvarlao dokunuşlarla masaj öneriyorlar genelde Ancak hekiminizi aramanız bu durumda daha doğru olur
Geçmiş olsun

Tüylerinin yerine çıkmadı mı bu kadar ciddi mi ya 🥺

Peki pamuğa sıkarak mı temizlediniz direk sıkarak mı birde kaçak aşı demişsiniz o nasıl oluyor ben daha öncede aynı veterinere yaptırmıştım ilk defa böyle oldu

Anladım çok teşekkürler birde cristalini direk sıktınız mı pamukla mı sürdünüz

Teşekkür ederim

Hekimimize gittik bugün ama önemli bişey olmadığını söyledi bir kaç hekime daha sordum onlarda kabuk tuttuğunu çok ciddi bişey olmadığını söylediler