Kedimin Dikişi Normal Mi?

Arkadaşlar ayın altısında dişi kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu. 10 gün sonrasında getirebilirsiniz dikişleri alınacak demişlerdi ve bu hafta pazartesi günü götürdüğümüzde kediniz çok hareketli herhalde 4-5 gün sonra tekrar getirin bakalım demişlerdi. Yakalığını hiç çıkarmadık dikişlerle beraber onu da çıkaracaklarını söylediler. Yani ameliyattan bu yana toplam 12 gün geçti ve şu an dikiş fotoğraftaki gibi. Aranızda iyileşme süreci bu kadar uzayan dişi kediler hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim veya normal sürece uygun mu ilerliyor?

2 CEVAP

Sezgek

Yara bölgesi gayet temiz duruyor her hangi bir eritem doku ya da enfeksiyon yok dolayısıyla içiniz rahat olsun burdan tam seçemiyorum ama sanırım henüz tam bir kaynaşma olmadığı için vet garanti olsun diye biraz daha beklemiş bu da iyi bir şey ipi orda bir kaç gün daha kalması kedinize hiç bir zarar vermez korkmanız ya da dikkat etmeniz gereken şeyler yara bölgesinde kızarıklık ve akıntı ki fotodan gördüğüm kadarıyla ikisi de yok geçmiş olsun süreç doğal bir süreç

Çok teşekkür ederim. Sadece ilk günlerden biraz daha farklı gözükünce tedirgin oldum. Sanki orta kısım ıslak nemli gibi gözüküyor ama herhangi bir akıntı, kızarıklık, şişlik vs yok veya davranışlarında herhangi bir değişiklik. Daha kaynaşmadığını ve fazla hareket etmemesi gerektiği söylendi ama kendisi sağ olsun asla sakin sakin durup oturmuyor. Çok teşekkür ederim tektar