Alışma Süreci

15 tatil için ailemin yanına geldim. 7.5aylık dişi kesim 1 hafta oldu aile üyelerine hala alışamadı, hırlıyor pati atıyor vs. Hırçın davranıyor. Ailemde korkmaya başladı. Var mıdır bi çözümü? Nasıl alıştırabilirim? Ailem oyun oynatmaya yakınlaşmaya çalıştıkça kedim tıslıyor.

5 CEVAP

Elfffff

Aileniz onu seviyor mu? Sevmedilerse hissedebilir.Benim annem ikinci kedime tepkili olduğu için kedim de onu hiç sevmiyor.Ancak 1 hafta zaten çok kısa bir süreç.Zamanla alışacağını düşünüyorum.

Elfffff

Yemekleri aile üyeleri verebilir.

Ailem seviyor ama davranışlarından ötürü uzak durmaya başladılar

aleyn

1 hafta kısa bi süre kedilerin yeni insanlara alışması zaman alıyor.. siz dönene kadar alışmaya ancak başlar muhtemelen..

zeynepgurgen

Aileniz kedinizin sevdiği bir yaş mamayı, ödül mamasını eliyle vermeyi deneyebilir. Böylelikle karşılıklı güven sağlanabilir. :)