Kedimin Dikişini Yalamamasını Nasıl Sağlarım?

2 hafta önce kısırlaştırma ameliyatı oldu ve o zamandan bu zamana kadar boyunluklaydı bugün dikişleriyle beraber o da yeni çıkarıldı ama dikiş yerini 3-4 gün yalamaması söylendi. Boyunluğu da yok ve aşırı hareketli bir kedi. Ben yara yerini yalamasını nasıl engelleyebilirim? 7/24 yanından ayrılmadan onu izlemem gerekiyor…

4 CEVAP

Sezgek

Boyunluk yoksa yaşamaması imkansız ne yazık ki yani onu engelleyemezsiniz eğer bir kaşıntı ya da farklı bir şey hissederse yaşamak isteyecektir yani ama mesela benim kızım hiç yalamamıştı yani bir kere bile ki normalde obsesif şekilde temizdir ve şok yalanır ama ben günlük batikon ile temizliyordum dikişini yakalık da kullanmamıştık ama sanki içgüdüsel kendine zarar vereceğimi bildiği için yalamamıştı ve süreci çok kolay sorunsuz atlatmıştık belki sizin kediniz de yalayıp canı acırsa yalamaz inşlh da öyle olur

TATA4242

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum,yara yerini mikrop kapmaması icin yalamaması söylenmiştir ama böyle birsey mümkün değil çünkü kedilerin ağızları temizdir ve bunun hakkında yapılan araştırmalar mevcuttur.Bunun yanında benim kedim dikis yerini yaladı ve engel olamadım açıkçası çokda uğraşmadım ne kadar üstüne gidersem o hareketi daha fazla yapıyor.Eriyen dikişleri olduğundan kendisi çıkardı ve bir sıkıntı görmedim ve oluşmadı.Kontrol sırasında veteriner de bir sıkıntı görmedi.Siz sadece o bölgeyi yaralanmalara karşı koruyun,gerisi pek mühim değil.

Fistikliokum

2 hafta sureyle yakalık taktik biz

2 haftadır dikişleri durduğu için yakalığı da duruyordu. Dikişleri anca alındı beraberinde yakalık da çıkarıldı. Bugünlük batikon sürebilirsiniz ama gerekli değil 3-4 gün yalamasın yeter dendi ve cidden yalamasın diye uğraşınca sanki daha çok üsteliyor gibi. Teşekkürler cevap veren herkese