Kediyi Kurtarmak İçin Nereye Şikayet Edebilirim

Merhaba, alt komşu da bir kedi var sabah akşam miyavlıyor balkonda tutulduğunu fark ettik. Şimdi de uzanıp balkona baktığımda box ta tutuluyor hayvan. Çok miyavlıyor. İçim parçalanıyor. Ben bu hayvanı nasıl kurtarabilirim bi akıl verin lütfen

6 CEVAP

Rosier4

Alt komşunuzun yanına gidin tatlı bir dille durumu anlatın sürekli miyavlama sesi duyuyorum kedi neden boxta kalıyor bir sıkıntısı mı var yardımcı olalım gibisinden komşunuzun hal ve hareketlerinden durumu anlarsınız zaten.

Cennet29

Sinirlendim okurken. gidip konuştunuz mu? Yardım etmeye çalışıyo olabilirler mi yaralı bi hayvan mı acaba nedir bi gidip bakın sizi terslerseler şikayet edicem diyin

Havalandırıyorum odasını diyor. Galiba evde de odaya kapatıyor. Bir arkadaşı vermiş bakmadığı için. Cins bir kedi. Çok yazık gerçekten.

Nurola

Gidin sorun ama şikayet edeceğinizi lütfen söylemeyin, öyle olunca sizi rahatsız eder ve gelecek şikayet için hazırlıklı olurlar

"Haydi" uygulamasını indirin. Ve hemen şikayet oluşturun. Balkondan fotoğraf çekin mümkünse. Hemen geliyorlar. Lütfen yardım edin yavruya:(

byzkpln

Aylar önce burada yabancı uyruklu kişilerin kedilerini boynuna ip bağlayıp balkonda yaşamaya bıraktıkları için bir soru sormuştum. Buradan yardım eden ve sosyal medyada çok fazla ses getiren olaya dönmüştü ben size aynen yapılması gerekeni tarif edeyim. Önce kedinin boxda tutulduğuna dair resim video gibi kanıtlara ihtiyacınız olucak. Daha sonra haydi uygulamasını telefonunuza indirin ve oradaki bilgileri doldurun. Bu şekilde size en yakın karakoldan emniyet ekibi gelip kediyi kontrol ediyor. Fakat kolay kolay el konulmuyor. Sahipli olan kedileri ekiplerin alması çok zor. Polis tutanak tutup gidiyor. Eğer ki bu adımda herhangi bir işlem olmamışsa ikinci bir adım olarak; Bulunduğunuz şehrin doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü üzerinden ulaşıp bi şikayette bulunmanız gerekiyor. Buradan da bi ekip geliyor ve eve girip kediyi aşılarını bulunduğu ortamı kontrol edilip kedi alınmak için zorlanıyor bu aşamada sosyal medyadan sesinizi duyurmanız gerekiyor. Resim ve videolar ile Haydar Özkan, Aynur aydın, haytap, humuslublog gibi tanınmış kişileri etiketleyip onlara durumu anlatabilirsiniz