Kedi Kulak Uyuzu

ILoveF

Veterinere gittiğimde kesimde kulak uyuzu olduğunu söylemişti. Oridermyl krem verdi ve kullandık. İlaç bitene kadar kullandık zaten küçük bir tüpte. Bu süreçte sıkıntısı geçmişti. Fakat şimdi yeniden aynı şekilde oldu. Daha etkili bir yöntemle kesin sonuç alabilen deneyimli birileri varsa tavsiyelerini dinlemek isterim. Üstelik bu illet bulaşıcıymış ve evdeki diğer iki kedimde de var aynı sorun 🤦🏻

6 CEVAP

Anonymus985465

Kaşıaktan kulağı ileri derecede yara olmuş bir sokak kedisinin kulağı hiç bitmeyecekmiş gibi görünen siyah/koyu kahverengi kir (canlı hayvanlar) ile dolu iken saniotic sayesinde temizlendi.
Sabah akşam beşer danla damlattıktan sonra hemen kulağını kapatıp 40 saniye kulağını ovdum. 13 gün sonra bayağı azaldı, ancak 3 gün daha 5 damla olarak devam ettim. Tamamen temizlenmesine rağmen günde bir kere 2-3 damla olarak devam ettim. Mayt dedikleri bu kir gibi görünen canlıların 3 haftalık ömrü varmış. Bu süre zarfında damlayı kulağa damlatmadan önce kulağı kulak temizleme çubukları ile temizledim ve yakalık taktım.

Bernayagiz

Aynı ilacı kullandık biz de .ancak kulak uyuzu tedavisi uzun .bir tüp yetmiyor maalesf. Ara vermeden aynı ilacı bir muddet daha devam etmek gerekiyor

ILoveF

Oridermyl oldukça pahalı oluyor 3 kedi 2şer kutu alsam 1500 lira maliyeti olacak. Saniotic dediğiniz ilacında çok iyi olduğunu duymuştum ama yaşadığım şehirde satan yok şuan. Ama merkeze gidince alabilirim. Fiyat açısından hemen hemen eşdeğerler sanırım ama bir kediye 1 kutu yeterli geldi mi? Ne kadar süre gidiyor?

Anonymus985465

Yetti ve arttı. Ancak veteriner içine parafin ilave etmişti

lilypoaca

Bizim de kulak uyuzumuz var veteriner saniotic verdi sabah akşam derine birer damla damlatıp oluşturun dedi. Sizede geçmiş olsun

ILoveF

Tamam teşekkür ederim tavsiyeniz için, ilave takviye için de görüşürüm alırken inşallah bizde çözeriz bu sorunu 😥