Kedimin Agızının İçinde İltihaplı Yara Var Ne Yapmalıyım?

Turtanata

Bugün buldum sokakta daha minicik binyanagı şişti baktım agzınds iltihaplı yara var kokulu. miyavlamaya bile gücü kalmamıştı eve getirdigimde yaş mama yiyebildi şükür ne iyi gelir ne yapmalıyım gardımcı olabilir misiniz lütfen

3 CEVAP

Anonymus985465

Veyerinere götürmelisiniz. Büyük olasılıkla Baytril verir. Ancak yavru olduğundan dozaj çok önemli.
Ağız içine battikon veya Dr. Animal uygulanmaz.
Çok küçük olduğunu yazmışsınız. Yaş mama vermeyin. Bağırsak florasını bozup ishal yapabilir. Tavuk göğsünü bol suda haşlayıp suyuyla beraber yedirin. Bağışıklığını güçlendirir. Vitamin de verebilirsiniz. Ancak burda da dozaj önemli.
Emeğinize yüreğinize sağlık

Turtanata

Teşekkür ederim veterinere götürdük tedavide şuanda tahmini ne kadar sürer tedavi süresi sizce bi bilginiz var mı. Bide ögrenmek için soruyorum yavru kedilere ne verilmeli yaş mama demişti petshop o yüzden verdim kuru mama vermek istemedim ztn yiyemiyodu ama kuru mama vermek iyi mi peki ya da suyla karıştırılmış süt fln

Anonymus985465

Kaç aylık olduğunu yazmamışsınız.
Ancak bol suda haşlanmış tavuk göğsünü püre haline getirip yedirebilirsiniz.
İshal değilse haftada bir ciğer, balık.
Haşlanmış yağsız kıyma da yedirehilirsiniz.
Bütçeniz müsaitse konserve mama olarak schesir, nd, nutri feline yedirebilirsiniz.