2Aydır İshal Kedilerim İshal Geçmiyor

nazlalt1

Arkadaşlar 5 aylık 4 tane bugüden itibaren 3 tane yavru kedim var bugün biri ishal ve idrar yolu enfeksiyonundan öldü diğer kedilerinin durumu da iyi degil3 gündür yemek yemiyorlar şırınga ile besliyoruz asiri kilo kaybettiler veterinere gittik parazitler yapildi geçmedi antibiyotik kullandık geçmedi pirinç felan her şeyi denedik geçmiyor ne önerirsiniz ne yapmam lazım ilaç surup tüm onerilerinize açığım bu ishal yüzünden diğerlerini kaybetmek istemiyorum

14 CEVAP

blue_hpood

kan testi ve diğer testler yapıldı mı? ölen kedi niçin öldü, teşhis konuldu mu? ishalin sebebini bilmeniz gerek.

nazlalt1

Yapıldı bir şey çıkmadı ilk parazit olabilir dediler 2 haftada 3tane parazit hapı verdiler kronik ishal olabilirmiş özel mama dediler 2kilosu 200 olan mamayı almamı önerildi ama 4 kediye hep o mamayı kullanmayacağım için alamadım ölen kedi de aynı ishaldi 2aydır ölüm sebebine idrar yoluna bağlı enfeksiyon dedi veteriner o ölen kedi bir haftadır yoğun bakimdaydi başaramadı

Mothercat

Merhaba öncelikle geçmiş olsun belirtiler bana Fib hastalığını çağrıştırdı test yapıldı mı herşeyi denedik diyorsunuz geçmediyse altında bir hastalık yatıyor olabilir malesef her veteriner çok üstüne titremiyor ve düzgün bakmıyor veteriner de değişebilirsiniz

AyseMia

Öncelikle çok geçmiş olsun. Uzun zamandır geçmeyen ishalin sadece özel mama ile geçeceğini sanmıyorum zaten geçecek olsa pirinç lapası gibi katı gıdalar ile de geçerdi. Biz 1 sene çektik ishal belasını o yüzden iyi bilirim bu ishal illetini. Neler kullandım; çeşit çeşit mamalar, probiyotik+prebiyotikler, ishal önleyici şuruplar, kefirler, iç parazit hapları... Belirteceğim ilaç dışında hiç birşey geçirmemişti. Eğer kullanmadıysanız Flagly şurup öneririm kesinlikle, bağırsak antibiyotiğidir, inatçı ishali 1 hafta kullanımdan sonra kaskatı kaka haline çevirir, silindir şeklinde tam olması gerektiği gibi. Hekiminize de danışıp dozunuda öğrenip kullanın derim.

Palyaco

Viyo ımmune 14x30ml mucizevi üründür kullanın hemen günde 30ml verin

Anonymus985465

Uzman ilgili bir veteriner bir kaç dakikada dışkı testi yaparak ishal sebebini teşhis edip doğru tedaviyi uygular. Su kaybı ile beraber vücud direnç kaybettiğinden vitamin mineral takviyeli serum verilmeli.
Flagyl faydalı olabilir. Ancak aynı zamanda kesinlikle tıbbi gastro mama yedirmelisiniz. Virbac öneriyorum.
Ayrıca rendelenmiş havucu 1,5 saat haşladıktan sonra haşlanmış pirinç ile yedirin. 1,5 saat haşlanmış havuç bağırsaklara yapışmış parazitleri temizler. Umarım masum yavrucaklar hayata sımsıkı tutunurlar

blue_hpood

benim tavsiyem de büyük bir şehirdeyseniz hayvan hastanesine götürüp baştan sona baktırmanız; böylesine inatçı ishal mamayla falan geçmez, altında yatan sebep bulunmalı. ayrıca idrar yolu enfeksiyonundan öldüğüne de inanmıyorum.

nazlalt1

Dün şırınga ile besledik tavuklu pirinç lapası uzerine reflor dokup yedirdik muz yedirdik antibiyotik verdik istahlari yerine geldi ama bu sefer daha kötü oldu ishali aşırı sıvı artık su gibi şimdi flagly kullanmayı düşünüyoruz hayvan hastanesine de görüşmüştuk ordada 1 hafta kaldilar sadece parazit yaptilar iyi diyip gönderdiler probiyotik kullanmaya devam edin diyerek

Mivia

Bu hic bir sekilde normal degil... Baska veterinere gitmeyi deneyin.

Anonymus985465

Flagy'i sabah akşam verin.
Ayrıca yukarıda yazdığım habuç tarifesini haşlanmış tavuk göğsü ile verin. İçine pirinç lapası da ilave edebirsiniz.

Anonymus985465

8 yavru kedi aynı süredeki aynı andaki ishalden yukarıda yazdıklarımı yedirerek/içirerek kurtuldular. Ancak aylar sürdü. Yani sabırla hergün uygulamalısınız. Vitamin ve probiyotik de çok önemli.

Anonymus985465

cesamolin isimli bir ilaç kedilerde ishali kesiyormuş.

Fistikliokum

reflor denediniz mi o da etkili oluyor.ama flagy ya da reflor ya da baska her ne kullaniyorsaniz bir kac gun birisiyle devam etmelisiniz, surekli ilaçları degistirmeyin , devamliligi olsun ki etkisini gosterebilsin ilac.

nazlalt1

Reflor kullanıyoruz 2. Gun bugün 3ü de tuvaletlerini kaçırıyolar oturduğu her yere bazen damla damla bazen hepsini yapıyor hiç katılaşma yok