Sokaktaki Hasta Yavru Kediler İçin Önereceğiniz Vitamin

Mothercat

Anket

İmmun 44
(0 oy)
İmmunex
(0 oy)
Viyo
(0 oy)
Toplam (0 oy)

Merhaba mahallemde 2 tane 1 aylık civarı yavru var anneleri terk etmiş birinin durumu kötü burun akıntısı öksürük var iştah kaybı ve çok zayıf bir deri bir kemik diğer yavru ona nazaran iyi ama o da zayıf ve sesi boğuk çıkıyor bugün belediye veterinere götürdüm öğrenci olduğum için malesef maddi durumum yok 3-4 tane iğne yaptılar antibiyotik parazit ilacı çarşamba tekrar gelin dediler yavrular için ayrıca bağışıklıklarını kuvvetlendirecek,kilo aldıracak iştah açacak vitamin,şurup mama öneriniz var mı varsa paylaşırsanız çok sevinirim malum kış da geldi malesef eve alma imkanım da yok bu yüzden bir an önce toparlanmaları lazım bir taraftan da yuva arıyorum onlar için ama malesef yuva kolay bulunmuyor ayrıca diğer yavru da çok ürkek onu da veterinere götüreceğim ancak nasıl yakalayacağım bilmiyorum öneriniz varsa söyler misiniz 🙏🏻🐾
Araştırmalarıma göre 2 tane şurup var kediler için sizce hangisi daha iyi ve 1 aylık civarı bir kedi için ne ölçü de vermem gerekir ve hangi sıklıkla;
Biri İmmunex diğeri İmmun 44 ve Viyo

5 CEVAP

simbakedi

bence çarşamba götürdüğünüzde sorun miktarını ve markayı. kilosunu ölçüp ona göre bir miktar belirlerler size. ayrıca bunları başka yiyeceklere falan dökseniz olur mu diye de sorun bence. benim bağışıklık güçlendirici verdiğim kediler beni görünce kaçıyor çünkü hemen :D öyle olursa tavuk haşlayıp onun suyuna döküp verebilirsiniz. ayrıca çrş götürmeyi unutmayın antibiyotikler aksatılınca tedavinin anlamı kalmıyor :(

Anonymus985465

Haşlanmış tavuk göğsü yedirin. Ancak bu canların acil vitamin takviyeli serum almaları ve sıcak bir ortamda tutulmaları gerekiyor
Çarşambayı beklemeyin.
Yerel Hayvanları Koruma Derneği, Hayvan Kurtarma Grubu ile irtibata geçin. Anlaşmalı birlikte çalıştıkları özel veteriner ve sahiplendirme konusunda destek olurlar.

Anonymus985465

İmmunex ve viyo'yu biliyorum. Ancak İmmun 44 daha mı iyidir, kıyaslama yapamıyacağım.
Dozaj ayarı önemli.
Yavru mamasını yerken arkadan üstüne büyük bir örtü atarak yakalayabilirsiniz

Anonymus985465

Yavruların diş etleri beyaz ise büyük olasılıkla kansızlık da vardır. Bu durumda opticure opti fe+ öneriyorum.

blue_hpood

ben böyle ilaçtır şudur budurdan ziyade alabildiğiniz kadar et, tavuk, özellikle ciğer, kuzu, balık haşlayıp suyuyla birlikte vermenizi tavsiye ederim. bakın nasıl yiyorlar, 2 haftada kocaman göbekleri olur:)