Köpeklerde Dişlerdeki Sarı Lekeler

Köepeğimi uzun süredir kuru mama ile besliyorum. Ara ara yaş mama takviyesinde de bulunuyorum. Ayrıca hem diş kaşıntılarını geçirmek hem de dişlerini temizlemesi için kırılmamış kemikte veriyorum. Lakin buna rağmen dişlerinde çok rahatsız edici olmasa da sarı lekeler oluşmaya başlamış? Sorun sizce ne olabilir? Kuru mama kaynaklı mıdır?

1 CEVAP

salihaondag8

Veteriner banada kedim için aynı şeyi söylemişti genel olarak diş bakımıni aksatmadan yapın değilse bu sorun geçmez demişti yani dişlerini fırçalayın ağız bakım suyuyla diş macunuyla eğer yapamazsanizda bir veterinere götürüp gösterin dişlerini temizlesin Diş taşı olabkr yani gemel bir çözüm yolu bulurlar mutlaka ve bakarak ne yapmanizi söyler yani vakit kaybetmeden götürüp gösterin disler değilse çürür zamanla bakımsız kalarak 🤗yani kendiniz yapmıyorsanız veterinere götürmek en iyisi