Evin Kokusu

Masisko10

Iki hafta önce yeni bir dişi kedi sahiplendim.erkek kedim ergenlikteydi ama kedi gelince idrarini yapmaya başladı.iki haftadòr daha önce hiç olmayan bi koku var evde.bu koku beni çok rahatsiz ediyor.lutfen yardıncı olun.

7 CEVAP

Masisko10

Cevaplarınız için teşekkür ediyorm.dediğiniz gibi bir kaç veterinerle daha görüsmem iyi olacak.ama içim rahatladı sizin cevaplarınızla

kedilimadam

Erkek kedinizi kısırlaştırmalısınız.Dişi kedinin kokusunu alınca belli ki kokuyla işaretleme yaparak çiftleşme sinyalleri veriyor.

Masisko10

Kedimi kısırlaştırıcam ama veterinerimiz 14 15 aylik olduktan sonra kısırlaştırmanın daha sağlıklı olacağını ifade etti kedim daha 8 aylık o yuzden ne yapacağımı bilemedim

Heiter

"Yaşını doldursun" diyen de varmış, "ne kadar erken olursa, o kadar iyi diyen" de. İsmini zikretmemde bir sakınca yoktur umarım ama benim kedimle yaşıt (7 ayını doldurmuş) erkek kedisi olan @deniz_berkan da geçenlerde kısırlaştırdı kedisini.
Veterinerlerde de kedi sahiplerinde de, bu konuda mutabakata varıldığını söyleyemeyiz yani.

kedilimadam

Ben 6aylıkken kısırlaştırdım.Herhangi bir sorunumuz yok çok şükür.Ama yine de bu kuraldır gibi bir iddiada bulunamam.Bana veterinerin açıklaması şöyleydi: erkek kedilerde testisler dolduktan sonra kaç aylık olursa olsun kısırlaştırılabilir.Hatta ne kadar erken olursa o kadar iyi olur, çünkü koku bırakma vs gibi şeyleri öğrenemeden kısırlaştırmış oluyoruz.Ayrıca kızgınlığın olumsuzluklarını vücut olarak yaşamasına engel oluyoruz.Dediğim gibi biz bir sorunla karşılaşmadık bugüne kadar ve şu an neredeyse 3ay geçti operasyonun üzerinden.İyice araştırıp birkaç farklı veterinerle görüşmenizi öneririm.

XxBulut

ben de erkek kedimi 2 gün önce kısırlaştırdım. şu an 10 aylık.bir sorun yok

MinelG

Tuvaletini yaptığı yeri sirkeyle silin tekrar idrarının kokusunu almasın.