Arkadaşlar Bu Normal Mi?

Kedim yaklaşık 9 aylık sarman erkek üriner mama kullanıyoruz C vitamini ve biotinde kullanıyoruz buna rağmen bu kadar tüy dökülmesi normal mi?

7 CEVAP

Sezgek

Yani her zaman bu kadar döküyor muydu bu aralar mı arttı çünkü mevsim geçişi ve yazlık kısa tüylerini döküp kışlık tüylerine geçmeye başladılar ve bu durum da normal ama daha önce de nu kadar döküyorduysa biraz fazla daha detaylı bilgi verirseniz daha çöm yardımcı olabiliriz

Her zaman tüy dökülmesi var ama bu kadar fazlayı ilk defa görüyorum açıkçası bir de arka ayaklarında böyle O harfi kadar tüy dökülmeleri olmuş ☹️

simbakedi

kediniz yavruluktan yetişkinliğe geçtiği için tüy dökümü artması normal, ayrıca mevsim geçişi olduğu için de artan tüy dökülmeleri de çok normal. belki yediği mama da yaramamış olabilir. her mama her kediye aynı etkiyi yapmaz, yaramayan kedilerde tüy dökümü artışı görülmesi normaldir. ancak bacağında -ya da vücudunun herhangi bir yerinde- gözle görülür dökülmeler normal değil. genellikle deri hastalığı habercisidir. ne kadar erken teşhis edilir ve tedaviye başlanırsa maddi ve manevi o kadar rahat geçirirsiniz bu dönemi. ayrıca üriner mama kullanma amacı nedir?

Sezgek

O zman bir sıkıntısı var gibi duruyor bebişin bacaklarda bölgesel tüy dökülmesi mantar başlangıcı ve gıda alerjisi durumlarında görülüyor kuru mama dışında bir şey veriyor musunuz kaşınma ya da dikkat çeker şekilde bir yalanma durumu var mı

Geri dönüşleriniz için teşekkür ederim 🙏🏼 sistitimiz vardı bu yüzden kısırlaşana kadar üriner mama kullanmamız gerekiyor kaşınma vs. hiç bir şey yok sadece tüyler O harfi büyüklüğündr dökülmüş ve dökülen yerde deri kuru açıkçası uzun bir çizgi şeklinde apartmanda baktığım kedide de aynı dökülme vardı ve kedimin evden kaçıp o kedinin yanına gittiğide oluyordu uzun zamandır var artmadı ama hiç geçmedide günlük bir çay kaşığı yaş mama veriyorum kuru mama C vitamini biotin ve malt çok nadir yoğurt 🥹 umarım ciddi bir şey değildir yarın ilk işim veterinere gitmek olacak

Cemalchief

Tüy dökülmesi tamamen varsa o bölgede direk aklıma mantar geliyor, veterinerde adını bilmediğim bir ışık ile kolayca tespit edilir, sonrasında da ecosin öneririm 3 doz şeklinde, benim öyle geçti

Teşekkür ederim yarın götürücem bakalım 🥹