Kısır Kedim Kızgınlıkta Mı

bbenimbenn

kedim 5-6 aydır kısır. 2-3 gündür gece gündüz demeden kızgınlık bağırması yapıyor. önceden böyle bir şey yaşamamıştık 2-3 gündür bunu yaşıyoruz. neden böyle olmuş olabilir?

6 CEVAP

aslihan_e

Hormonların yerine oturması 2 yılı bile bulabiliyormuş. Hormonları hâlâ aktif olabilir. İkinci ihtimal ise bazen veterinerler operasyonu yaparken kalıntı bırakabiliyor bu da kızgınlığın devam etmesine neden olabiliyor. Böyle durumlarda ikinci operasyon gerekiyor ama inşallah öyle bir durum yoktur. Bazen de bağırmalarının nedeni evde kapalı kalmanın verdiği stres olabiliyor o zaman da evin içinde bağırabiliyorlar.

aslihan_e

Evet belli olur ama bu dişi kedilerde daha çok görülüyor. Erkek kedilerde daha nadir. Sizin kediniz erkekmiş. Şuradaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Daha geniş bir açıklama bulmuş olursunuz.

bbenimbenn

güncel

bbenimbenn

güncel

bbenimbenn

güncel

bbenimbenn

@aslihan_e bilgilendirme için çok teşekkür ederim. peki veteriner muayenesinde belli olur mu parça kalıp kalmadığı