Kedimin Ağzında Yara Var Yemek Yemiyor

sertanb

Kedimin ağzında uzun süredir yara var. Veteriner iki kez antibiyotik iğne yaptı ama aylardır iyileşmedi. Diş etleri yara olmuş durumda. Bazen kanıyor. Mamaya sokulmuyor, sadece sıvıyla besliyorum onu da çoğunlukla reddediyor. Her türlü tavsiyeye açığım. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Sokaktan sahiplendim 2 yaşında tekir

5 CEVAP

Fistikliokum

benim kedimde de olmuştu, bir tür ucuk gibi düşünün demisti vetimiz, ilaçla tedavi uyguladık 10 gunde falan geçmişti, su an ilaci hatirlayamadim ama vetiniz en dogru sekilde tedavi edecektir

sertanb

Yara tedavisine başladık. Kloroben uyguluyorum günde iki-üç kez, vitamin aşıları oluyoruz. Takviye gıda veriyoruz.

sertanb

İyileşmiyor... Üstelik tekrarlıyor...

Bszcn

Eğer tekrarlıyorsa sıkıntı var demektir hayvana kan ve biyokimya tahlili yaptırın bir baksınlar nedenini bulmak gerekiyor genelde ağız yaraları bağışıklık sisteminde sorun varsa çıkıyor
Benim kedimin bağışıklığı düştüğünde olmuştu hayvana zarar bu şekilde hemen gidin tahlillerini yapsınlar

Geçmiş olsun

sertanb

Merhaba, diş taşı temizliği yaptık. Şimdilik antibiyotiksiz toparladı ama süreci izliyorum. Diş ceplerinde yara çıkıyordu. İyileşmesini bekliyoruz... Yine buraya yazacağım.