Benim Kedim Yavru Ve Ne Oldu Bilmiyorum Dünden Beri Yoktu Sabah Geldi Ama Eski Hali Yok Napabilirim

Fidanxxp

Benim küçük yavru kedim dün akşam amcam gile giderken dışarıya bıraktık ama akşamdan beri gelmedi sabah annem kapıyı açınca içeri pusarak girmiş önceden olsa direk içeri dalardı ama şimdi ise korkarak girmiş içeri annem yemek verdi yemedi mamasından koyduk yemedi hatta çikolatayı çok severdi önceden ekmeğe çikolata sürüp verirdim yerdi şimdi sürdüm yemedi kapıyı açalım diye tırmalardı kapıyı şimdi onuda yapmıyor acaba nedeni ne olabilir?

5 CEVAP

Sezgek

Bundan sonra kedinizi dışarı salmayın her şey gelmiş olabilir başına diğer kediler dövmüş olabilir arkadaşım dediği gibi köpek kovalamış olabilir daha da kötüsü diğer kedilerden hastalık kapabilir bütün bir gece dışarı da kalmış garibim bence dışarıya salmayın hiç

Emirckr

Sokakta başına bir şey gelip korkmuş olabilir,
Mesela köpekler kovalayabilir,insanlardan zarar görmüş olabilir onu bilemeyiz ama korkmuş olsa gerek.
Zamanla toparlar,oyunlar oynatıp kafasını dağıtmaya çalışın :)

aslihan_e

Çikolata kediler için zehirdir. Çikolata asla vermeyin kedinize. Dedikleri gibi köpek ya da insanlar kovalamış olabilir. Kakasını kontrol edin ishal var mı diye, kusma olursa direkt veterinere gidin. Mamasını yememeye devam ederse yine götürün. Ayrıca kedinize vakti gelince karma aşı da yaptırın. Gençlik hastalığı kaparsa aşısız olursa ölür. Dedikleri gibi dışarı bırakmayın bence. Eğer ki köpekten kurtulduysa ikinci şansı olmayabilir.

Rosier4

Kediye çikolatalı ekmek vermek???

Fistik23

Kedinize kuru mama ve yaşmaması dışında bir şey vermeyin şekerli şeyler hiç vermeyin tuz şeker baharat aşırı zararlıdır, pişmemiş et parazit yapar, süt ve süt ürünlerini sindiremezler laktoza karşı hassaslardır dışarıya çıkmasına gelecek olursak dışarda korkmuş olabilir ona kendi alanını verin ve zaman tanıyın oyunlarla yaklaşmaya çalışın halsizlik ilerlerse bir veterinere götürün hastalık kapmış olabilir yavru kedileri dışarıya bırakmak hiç akıllıca değil kendilerini savunamazlar sokaklardaki yavru kedilerde tehlikeye çok açıktır anneleri onları korur tek başına yavru bir kediyi sokağa bir daha salmayın lütfen