Bebekliğinden Beri Üzerime Yatıp Tişörtlerimin Yakasını Emiyor. Bu Bağımlılıktan Nasıl Kurtulacağız

kedim 6 aylık british longhair. bebekliğinden beri sürekli üzerüme yatıp tişörtlerimin yakasını emiyor. 1 gece evde kalmadım, eşim evdeydi. kedim normalde günde yarım kap kuru mama yiyorken ilk defa 2 kap yani yedek mamayı da 4 saatte yemiş ve evin her yerine kaka yapmış. o emme güdüsünü mama yiyerek tatmin etmiş olabilir. bu olaydan sonra emmesin diye uğraşıyorum ama ağlıyor, bağırığ çağırıyor, yanımda bekliyor. bu bağımlılıktan nasıl kurtulacağız?

2 CEVAP

aslihan_e

Çok zor, benimki 3 yaş olacak şimdi emip uyudu. Ha ben kestim bir ara, izin vermezseniz sonunda vazgeçiyor ama bu sefer sürekli ağlayıp huzursuz oluyordu, uyumakta zorluk yaşıyordu mecbur geri izin verdim. Şimdi daha rahatız, psikolojisi bozuk gezmesinden iyi. Daha da vazgeçmez sanırım. Ben yokken de annem emzirmek zorunda kalmış. Yoksa psikolojisi mahvolmuştu. Ben gelince yine onu emiyordu sonra geri bana geçti. Bizimki de karnımı emer gibi yapar, emmez de tam olarak kıyafete ağzını yapıştırır sadece.

Lisanisan

Yavruyken annesinden erken ayrıldığı için yapıyordur muhtemelen