Kedime Kuru Mama Veriyorum.haşlanmış Tavuk Ve Haşlanmış Kıymayı Kaç Günde Bir Vermem Doğru Olur?

muezzagumus

Haşlanmış tavuk,haşlanmış kıyma gibi ek gıdaları kaç günde bir vermeliyim?

10 CEVAP

SelinTuksal

Elif dengesiz bir BARF kuru mamadan daha tehlikelidir. Sen sen ol ya tamamen homemade yap bence.

eccakir

Ben hazır yaş mama yerine kendi hazırladığım tavuk, balık, ciğer, yumurta peynir gibi besinlerle besliyorum her gün tabi bu saydıklarımı günlere bölüyorum haftada bir ciğer, yumurta. Haftada 2 kere haşlanmış tavuk, balık. Bazen çorba yapıyorum tavuk ve balıktan. Günde 1 kerede kuru mama yiyor. Şu anda gayet sağlıklı güzel kızım bir sorunumuz yok şükür.

dilex

@elttarcin bisey sorabilir miyim ben malt macunu ve gimcatin yavru kediler icin olan vitamin takviyesini hergun 5 cm kdar veriorum.siz malt macunu haftada 2 diyince sorim dedim.yeterli olur mu?

SelinTuksal

Asıl maltın sürekliliği sıkıntı olur kısa tüylü kedilerde. Vitamini vermenizde sakinca yok ama.

eltarcin

Vitamin sıkıntı olmuyor ama malt macun sıkıntı olabilir. Ben en fazla 2 güne sıkıştırıyordum çünkü diğerlerine zaman kalmıyordu. İsterseniz 2 gün verin isterseniz 3 gün. Biz iki gün verdik sorun yaşamadık.

NehirC

@dilex
Biz iki günde bir veriyoruz maltı. Ama diğer arkadaşların yaptığı gibi haşlanmış tavuk vs. vermiyorum. Siz de vermiyorsanız gün aşırı verebilirsiniz maltı 3-4 cm kadar. :)

eltarcin

Ben haftada 2 veriyordum. Bir sorun çıkmadı. Yani aslında her gün ek gıda yiyordu mutlaka. Haftada 2 yaş mama, haftada 2 tavuk veya et, haftada 2 malt macunu, haftada 1'de peynir tarzı şeyler. Tavuğu da çiğ veriyordum. Çiğ daha sağlıklı. En azından BARF beslemesem de bünyesi biraz alışık oluyordu. Bir nevi küçük çiğ diyet. Size de öyle tavsiye ederim.

Benim kedim her gün haşlanmış tavuk yiyor kıyma aldigimizdada haftada bir falan köfte yaparken çiğ istiyor pişmiş sevmiyor bi sorun çıkmadı parazit aşısı yaptırıyoruz çünkü bence siz genede cok vermeyin benimki kuru mama yemiyor :(

eltarcin

Yeni kedicik gelsin inşallah. Şimdi istesem de yapamam.

dilex

@SelinTuksal cok tessekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.Hic bilmiyordum hergun kullanin diye yaziodu paketin uzerinde.tuh ya :( peki malti haftada 2 gun mu vermeliyim