Çip Hakkında Bilgi

Cigdem_ib

Arkadaşlar çip hakkında hiçbir fikrimi bilgim yok ne işe yarıyor veya ne için yapılması gerekiyor internette bir sürü Birlik çıkıyor hangisi doğru hangisi yalan bilmiyorum bilginiz varsa yardımcı olur musunuz

1 CEVAP

KimJeongguk

Çip kedinin kimliği gibi olacak. Kimlik numarası yapılan aşılar ve sahibinin tüm bilgileri çipte kayıtlı olacak. Mesela evden kaçtı kediniz birisi buldu veterinere götürdü çipini okuttular sizin telefon numaranıza ve ev adresinize ulaşabiliyorlar kediyi size getirip yada sizi arayarak teslim edebilecekler. Kaybolma, kaçma gibi durumlarda bulunma ihtimalini biraz daha yükseltecek. Ayrıca sahiplenen kedileri sokağa atma olayına da son verilmiş olacak. Sokağ atıldığı anlaşılan çipli kedilerin/ köpeklerin çip üzerinde gözüken sahibine iyi bir para cezası gelecek diye biliyorum. Sokağa atılma olayının önüne bir nevi geçilmeye çalışılacak.