Çok Acil, Yavru Gözlerini Kaybetmiş Olabilir Mi?

betulbatar

Merhabalar. İki gün önce kaldırımda ağlayan annesiz bir yavru kedi buldum. Soğuktan titriyor ve gözleri enfeksiyondan tamamen kapanmış haldeydi. Biberonla besliyorum, ilaçlarını uyguladım. Bugün gözleri açıldı ama gözleri çok sağlıklı görünmüyor. Yarın Vete götürücem ama çok üzüldüm biri fikir versin istiyorum bu normal mi iyileşme aşamasında diye. Yavru gözlerini kaybetmiş olabilir mi?

3 CEVAP

amillaaa

Kurtarılabilecek gibi duruyor, çok daha kötü durumdakileri gördüm. Gözleri enfeksiyondan çürümeye başlıyor, göz yuvası boş kalıyor. Fotoğraftaki kedinin hiç değilse göz küreleri sağlam görünüyor. Biraz deformasyon başlamış olabilir ama görme yetisini tamamen kaybedeceğini düşünmüyorum. Geçmiş olsun, kediye baktığınız için de sağ olasınız ^_^

dd13

Geçmiş olsun, umarım yavrucak çabucak iyileşir ✨️✨️

betulbatar

Çok teşekkürler cevabınız için umarım kurtulur dediğiniz gibi. Gözlerindeki enfeksiyon daha çok yeni kurudu, daha önce kaç gün öyle gözleri enfeksiyonla yapışık halde kaldı bilmiyorum. Göz küreleri sağlam eve ama göz bebekleri normal görünmüyor ve boş bakıyor hep havaya doğru.