2 Aylık Doberman Cinsi Köpeğime Tuvalet Eğitimi Nasıl Verebilirim

Fatiheren63

2 aylık doberman cinsi köpeğime tuvalet eğitimi nasıl verebilirim

4 CEVAP

kedici

Klasik tuvalet eğitimi :) 2 ay gibi bir sürede öğreneceğini düşünüyorum. Yapmasını istemediğiniz yere yaptıktan sonra oradaki tuvaletini bir kağıt havlu ile siliyoruz ya da alıyoruz ve yapmasını istdiğimiz yere ( gazetenin üstüne yapmasını istiyorsanız gazetenin pedse pedin) koyuyoruz ve önceki yaptığı yeri en iyi şekilde dezenfekte ediyoruz bu önemli çünkü genelde bir kere yaptıkları yere ya da yerinn çevresine yaparlar ve ordaki amonyak kokusunu almamaları gerekir. Bunun için bir sprey yapılıyor evde ancak unuttum şuan tarifini araştırabilirsiniz :) Daha sonra bunu sabırla yapın ve doğru yere yaptığı anda ödüllendirirn yaptığı 'an' çok önemli çünkü 5 saniye sonra verirseniz neyi doğru yaptığını unutacaktır :) bunu yaparsanız işe yarıyor çoğu kişi böyle vermiştir. Petshoplarda satılan spreyler var tuvalet eğitimi için ancak işe yaramıyormuş denemek isterseniz deneyebilirsiniz. Yanlış yere yaptığında kızmayın bağırmayın hatta yaparken yakalarsanız hemen doğru yere götürebilirsiniz ama bu bir bebek unutmayın 4 ay geçse bile bazen sizi süprizle karşılayabilir :):)

kedici

köpeklerin uykudan uyandıktan sonra,oyun oynadıktan sonra ve yemek yedikten 15-20 dakika sonrasında tuvalet ihtiyacını gidermesi gerektiğini unutmayın bu yüzden uykudan kalkınca oyun ve yemekten sonra onu hemen tuvalet yerine götürebilirsiniz böylece aklında 'doğru yer' anlaşılmış olur

deniz_berkan

evinizde 2. bir tuvalet varsa sık sık oraya götürebilirsiniz doberman cok akıllı bir köpektir tahminim 4-5 deneme sonrasında buna alısacaktır 7 sene doberman besledim bu konuda hiç sıkıntı olmamıstı sonraki evrelerde ise tasmasıyla tuvalete götürmüştüm ne zaman tuvaleti gelse tasmasını getirirdi bana bu sekilde alıstırmıstım ben

petokulu

Doberman Köpek Tuvaleti Eğitimi İçin bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 0 516 169 09 99

https://petokulu.com/doberman-egitimi-ve-ozellileri/