Lütfen Yardım Edin!!!

kiwii

Kedimin bacağının üstünde kabuk bağlamış yara fark ettim. 2 cm kadar. Tüy dökülmesi yok ve kedim de başka bir sorun fark etmedim. Her zamanki gibi davranıyor. Yarasına dokunduğumda da tepki vermiyor. Başka bir sitede tentürdiyot ile temizleyip antibiyotikli yara merhemi sürülmesini önermişler. Sizce veterinere götürmeden bu tedaviyi uygulasam doğru olur mu? Sizce başka nasıl tedavi edilebilir?

6 CEVAP

Elfffff

Tam anlayamadım sanki kaşımışta iltihap kapmış gibi antibiyotikli krem kullanabilirsiniz

izzy

Baticon zarar vermez açık yaralara bile rahatca uygulanıyor mikrobunu kırar kullanabilirsiniz

Elfffff

Veterinere danışın yine tabi

kiwii

Yaranın neden nasıl olduğunu anlayamadım. İltihabı kurumuş, kabuk bağlamış. Çoğu zaman orayı yalıyor.

Elfffff

Ben kısa bir araşırma yapayım özelden yazarım

kiwii

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Yarasına daha dikkatli bakabildim. Yarası baya iyileşmiş kabuğu düşmek üzere. Sadece fotoğrafta görünen çizik kalmış.