Sokak Kedileri Kaç Sene Yaşar

dsasdasda

sokak kedileri kaç sene yaşar

4 CEVAP

blue_hpood

eve alırsanız 20 sene bile yaşayabilir; sokakta maalesef en fazla 5 sene yaşabilecektir.

aslihan_e

Genelde karma aşıları yapılmadığı için gençlik hastalığı kaptıklarından 2 yaşından önce ölüyorlar. Ancak 100 kediden 1'i bir şekilde hastalığa yakalanmayıp birileri yemek artığı vs. verirse 5'e kadar yaşayabiliyor. Ancak bölgede saldırgan köpekler varsa o şansları da olmuyor.

Mehmetcan1

Sokak sartlarinda 5i görürlerse daha ne ama en yaşlı kedinin ki sokak kedisi olmasına rağmen 38 yaşını gördüğü söyleniyor

simbakedi

ben bi kediyi max 2 sene görebiliyorum bizim mahallede :( çok üzücü bir şey bu maalesef. 5 yıl da yaşayanlara uzun ömürlü diyoruz. bizim mahallede yine 18 yaşında ölen bir kedi vardı ancak kışın falan eve alınıyordu, yazın dışardaydı. zaten dombili olduğu için hiçbir yere gitmiyordu.