Kedim Giydigim Elbiselerimi Emiyor

Kayip

Kedim surekli onu kucagima aldigimda elbisemi emiyor kucagima almayincada battaniye gibi yumusak seyleri emiyor ayni annesini emer gibi yapior bunun nedeni bilen varmi bu davranis bozuklugumu sizce

14 CEVAP

Heiter

Bizim kedimiz, eve geleli tam 4 ay oldu. O zamandan bu zamana hesap edin yani. Her kedide aynı şey olacak diye bir kaide yok ama eli ısırma, elbiseyi emme gibi davranışları hep engelleyerek aştık biz. Yani sabırla oluyor diye düşünüyorum.

Heiter

Evet, bu bir davranış bozukluğu. Erkenden sütten kesilen kedilerde oluyor. Bu bir hastalık değil, yani kedinizi etkilemiyor ama sizi rahatsız ediyor bir süre sonra. Kediniz kucağa alınamaz hale geliyor (tabiki kucağa almak zorunda değilsiniz ama anlatmak istediğim başka bir şey). Battaniyeler ve hırkalar sırılsıklam oluyor.
Bizim dişi kedimizde de bu davranış vardı. Tahminimiz, sütten erkenden kesilmiş olması.
Şu an o davranış neredeyse yok çünkü her gördüğümüzde engelledik.

eltarcin

Bıraktırmazsanız ömrünün sonuna kadar devam edebilir. Bıraktırmak hemen olmaz. Biraz süre gerekli.

Kayip

Tamam çok tesekkurler bende sabredip unutturcam o aliskanligini

Kayip

Bende her yaptiginda engelliorum ama yinede yapmaya calisior suan neredeyse 4 5 aylik oldu kedim ama hala yapior

Elfffff

Merhaba bence unutturmanıza gerek yok.Bir yerde annesinden erken ayrılmanın yanı sıra böyle yapınca rahatladıklarını okumuştum.

ecetuqce

Benim oğlum altı aylık olacak parmağımı emmeye çalışıyordu devamlı engelleyerek eskisinden daha az duruma getirdim musade etmeyin alışkanlıklarından uzun süre devam edince vazgeçmesi çok zor oluyor

00ozlm00

Eğer terli kıyafetleriniz ise veya her insanın kendiliğinden olan kokularımızı emer hatta
Bizim kediler ben uyurken koltuk altımı emiyor kediler 8,5 aylık ve sütten kessilme gibi durumları yok

Ferihanzybk

Erken sütten kesilen kediler yapıyor anne özlemide diyebiliriz.

Kediniz eğer çok küçükse (2.5 ay ve altı) o zaman annesinin memesini gibi görür orayı ve bu normaldir. Mesela benim kedim Jack 2 haftalikken annesini onu terk Etmis bahcede bulduk onu ve o uzun bir sure t-shirt’umu emdi. Yani eğer bebekse sıkıntı yok

Kayip

Hayir bebek deil 5 aylik tam benim kediminde annesi oldugu icin galiba hala ario annesini

Kayip

Aynen cok haklisinizz oyle yapcagim ama bu biraz uzun zaman alcak galiba

emine64

Benim kedimde annesini ememedi bebekken üç haftalıkken sokakta buldum şuan 1.5 yaşında parmak emme huyu var izin vermiyorum sevdiği battaniye var onu emer Uyur bırakmıyor maalesef

Kayip

Aynen benim kedimde erken sutten kesildi bende artik izin vermiyorum yapmasina unutturmaya claisiorum