Köpek Tasmaa İle İlgili

gunestuana

selamm sorum baya kısa olucak köpeklere günlük hayatlarında boyun tasması takmaları sorun yaratırmı birde foto eklediğim tasma küçük ırk maltese uygunmu rica etsem cevaplarmısınız

3 CEVAP

blue_hpood

aktivite haricinde köpeklere tasma takılmaz. kürk bütünlüğü bozar. ayrıca sadece boyun tasması uygun değil, göğsü komple saran tasma kullanmanız gerek.
tasma önerileri için kral köpek ailesi’nin instagram sayfasına bakabilirsiniz.

nergulsimsek

Köpeklerde boyun tasmasının sürekli takılmasında hiç bir sakınca yok. Bu sabah akşam dışarıya çıkarılmasında da kolaylık sağlar. Çıkar tak yapmak sıkıntı. Ayrıca boğaz tasması gögüs tasmasından daha sağlıklı bir seçenek araştırmalarımdan çıkardığım sonuç. Çünkü gögüs tasması olan köpekler ileri atıldıklarında siz çektiğinizde hassas olan bacak araları zarar görebilir. Boyun kasları daha kuvvetli olduğu için ve fazla çekiştirmenize gerek kalmadan kontrolü daha kolay sağlayabilirsiniz.

FECEVIT

Benim köpeğimde 5 aylık ve boyun tasması kullanıyorum. Göğüs tasmasını taktığım zaman yerinden kıpırdamıyor. Yürüyüş için gezdirirken göğüs tasması kullanacağım.